Νίκη στο ντεμπούτο Χατζηκωνσταντίνου - greekhandball.com

Νίκη στο ντεμπούτο Χατζηκωνσταντίνου

Με νίκη συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Κώστα Χατζηκωνσταντίνου στον πάγκο του Σεριφάτου. Η ομάδα του Αιγίου επικράτησε με 30-25 του πολύ καλού και μαχητικού Ολυμπιακού Κερατσινίου και παρέμεινε σε τροχιά πλέι-οφ, αλλά και διεκδίκησης της πρωτιάς.

Η Αιγιώτικη ομάδα, έδειξε από το ξεκίνημα ότι ήθελε περισσότερο το παιχνίδι και δεν άργησε να επιβάλλει τον ρυθμό της. Στο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 4 γκολ (7-3) και όσο κυλούσε ο χρόνος η διαφορά αυξανόταν, στο +6 (13-7) στο 20’ και στο +8 (17-9) στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Κερατσινίου προσπάθησε να επανέλθει στο παιχνίδι μειώνοντας τη
διαφορά, όμως το Σεριφάτο κατάφερε να ελέγχει το παιχνίδι φτάνοντας στο τέλος στη νίκη με σκορ 30-25.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 30-25
Τα δεκάλεπτα:  7-3, 13-7, 17-9 ημ., 21-15, 26-20, 30-25 τελικό.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ (Κ. Χατζηκωνσταντίνου): Διαμαντόπουλος, Νικολόπουλος, Τσουρέκης, Ζάτσε 1, Ξηρός 2, Πολίτης 1, Βασιλειάδης 4, Στόσιτς 6, Ν. Χατζηκωνσταντίνου 6, Αθ. Χατζηκωνσταντίνου 6, Γιούπης 1, Γιαννόπουλος 3, Αλεξόπουλος, Κολοκυθάς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Ι. Ανταλής): Ανδριώτης, Σαμαράς 6, Πετράκος 3, Στυλιανός, Κουλακάρης 1, Δαλέκος 6, Παντελάκης, Ματθιάδης 4, Καραγεώργος 2, Πολλάκης 3, Ντέμας, Αγορός, Σωτηράκης, Σαρρής.