ΕΣΧΑ Εφήβων: Με νίκη ξεκίνησε ΤΟ 2016 ο ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Με νίκη ξεκίνησε ΤΟ 2016 ο ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ

Ξεκίνημα με το δεξί για την ομάδα του ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ επικρατώντας του ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ με 24-18 στα Πευκάκια. Η φιλοξενούμενη ομάδα  ξεκίνησε  δυνατά ήταν ανταγωνιστική, κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου το οποίο ήταν αμφίρροπο, με τις δυο ομάδες να εναλάσσονται στο σκορ, για να λήξει με ένα (1) γκολ διαφορά( 12-11) για την ομάδα του Κώστα Μπούνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΔΙΚΕΑΣ αύξησε σταδιακά το προβάδισμα για να λήξει η αναμέτρηση με τελικό σκορ 24-18.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ - ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ‘’ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ’’  24-18
Πεντάλεπτα:3-2,4-4,6-8,8-9,11-9,12-11(ημ),15-13,18-14,18-15,21-15,22-16,24-18

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ: Καραμπουρνιώτης 6, Ηλιόπουλος 1, Παπαδάκης, Κουτσόπουλος 2,
Μακρυγιάννης 4, Μάινας 6, Δρίτσουλας, Ziu 2, Μεντζίνης, Μαρουλάς 3, Λιόλιος, Λεοντάρας(τ/φ), Λογοθέτης, Κολοκοτρώνης(τ/φ), Γιαννέτος, Μαντζώρος.

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ:Gembarowski, Καββαλός, Δεληκούρας 1, Βλάχος 8, Γουέις 6, Καραμήτρος 1, Χούντας 2, Παύλου, Stathi(τ/φ).
Πέναλτι:2/2,3/3