Πέρασε και από το Κιλκίς ο Διας - greekhandball.com

Πέρασε και από το Κιλκίς ο Διας

Μια ακόμα νίκη για τον Δια Πολίχνης, που πέρασε από την παραδοσιακά δύσκολη έδρα του Κιλκίς, κερδίζοντας τον τοπικό ΓΑΣ με 18-20, ο οποίος με νέο προπονητή τον Στέλιο Σεϊρεκίδη εμφανίστηκε πολύ βελτιωμένος σε σχέση με την προηγούμενη του εικόνα.

Ο Διας πήρε από την αρχή κεφάλι στο σκορ, κρατώντας σταθερά ένα προβάδισμα 2-3 γκολ, για να λήξει το ημίχρονο με την ομάδα των Υετίωνος-Κεχαγιά να προηγείται με 8-10. Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τη διαφορά να φτάνει μέχρι και τα 5 τέρματα. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και στα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα, έκαναν την αντεπίθεση
τους, καταφέρνοντας να μειώσουν μέχρι και στο 1 γκολ, όμως ο Διας πιο ψύχραιμος κράτησε τελικά μια νίκη με 18-20.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΔΙΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ 18-20
Δεκάλεπτα: 0-3, 2-6, 8-10(ημ.)  12-13, 14-18, 18-20(τελ.)

Δίας Πολίχνης (Υετίων-Κεχαγιάς): Χατζηγιαννίδης, Λιόλιος, Ιλερής(8), Θαναηλάκης(3), Τσιρογιάννης(1), Μαυρίδης, Ραζακιάς, Τραϊανός(2), Ιωαννίδης(4), Μπαντής, Νικολαϊδης(1), Ανδρεαδάκης(1), Λυμπούδης, Μακέδας, Αργυρόπουλος

Γ.Α.Σ. Κιλκίς (Σεϊρεκίδης): Κολεσιώτης, Τσιβιντζέλης, Μέγκας(4), Φυτανίδης, Γιαβασίδης, Σισμανίδης(1), Κοβλάκας, Παπαδόπουλος Θ., Λασκάκης(3), Παπαδόπουλος Δ.(4), Καρβουνίδης, Χοτζούδης(1), Φαχουρίδης, Μαυρόπουλος, Τοκατζόγλου(2), Γουγλίδης(3)

Διαιτητές: Θεοδοσίου – Δελόγλου