Πρώτη νίκη του Άρη στην κατάμεστη Πτολεμαΐδα - greekhandball.com

Πρώτη νίκη του Άρη στην κατάμεστη Πτολεμαΐδα

Την πρώτη του νίκη στην Α2 Ανδρών πέτυχε ο Άρης Θεσσαλονίκης, ο οποίος επικράτησε στην Πτολεμαΐδα, επί του τοπικού Αρίωνα με 28-37. Οι παίκτες του Κώστα Κοκτσίδη, έδειξαν από την αρχή την αποφασιστικότητά τους και πήραν το προβάδισμα στο σκορ χτίζοντας μια διαφορά ασφαλείας 5 τερμάτων στο ημίχρονο (13-18), απέναντι στον Αρίωνα που παρουσιάστηκε πολύ αγχωμένος, μπροστά στο κοινό του, που κατέκλυσε το κλειστό "Γιώργος Χαλκίδης".

Ιδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Άρη έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσαγκαράκη που πέτυχε 13 τέρματα, να
διευρύνει τη διαφορά, για να τελειώσει το παιχνίδι με σκορ 28-37, για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 28-37
Τα 5λεπτα: 1-3, 2-5, 3-9, 6-12, 12-16, 13-18 (ημ) 14-22, 16-24, 19-29, 22-30, 24-32, 28-37 (τελ.)
Αρίων: Χαλκίδης, Χαραλαμπίδης, Μηλόπουλος 6, Χαϊτίδης 2, Αβραμίδης 1, Νικολαΐδης 1, Κωστικίδης , Τσανακτσίδης , Μουλάκης 3, Αγγελίδης, Φωλίνας 5, Παπαδόπουλος 3, Μάρκου 1, Σωτηρόπουλος 2, Χινδιρίδης 4, Σμίλι.

Άρης: Κοέν, Μουρτζίνος, Ντόβας 1, Βιτάνογλου 4, Τσαγκαράκης 13, Παπαχρήστου 7, Δινάλης 2, Καλιανίδης 1, Αδαμίδης 6, Μολφέτας, Παπατέρπου, Ψωμαθιανός, Γιαβρόγλου, Μεϊμαρίδης, Τσιρτσουρίδης 3, Αργυρόπουλος.

φωτό: e-ptolemeos.gr