Επιστροφή στις νίκες για το Σεριφάτο - greekhandball.com

Επιστροφή στις νίκες για το Σεριφάτο

Εύκολη υπόθεση για το Σεριφάτο ηταν η σημερινή νίκη απέναντι στον Τελαμώνα Σαλαμίνας.

Η ομαδα του Βασίλη Αναστασέλου χωρίς να φτάσει σε υψηλά στάνταρ της απόδοσή πήρε απο την αρχή το προβάδισμα, μάλιστα στο πρώτο 10λεπτο η ομαδα της Σαλαμίνας δεν είχε σκοράρει στο παιχνίδι (5-0), και κάπου εκεί οι γηπεδούχοι χαμήλωσαν στροφές και επικράτησαν με τελικό σκορ στο πινάκα να ειναι 29-19.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 29-19

Πεντάλεπτα: 2-0, 5-0, 9-4, 13-7, 15-7, 16-8(ημίχρονο), 18-10, 20-13, 22-15, 23-16, 26-19, 29-19.

Σεριφάτο: (Β. Αναστασέλος), Διαμαντόπουλος, Δημητρουλόπουλος 1, Ζάτσε 3, Θεοδωρόπουλος 7, Αλεξόπουλος 1, Γκιώνης 1, Δημόπουλος, Κολοκυθάς, Κόντος 4, Χατζηκωνσταντίνου 5, Στόσιτς 5, Γιούπης, Γιαννόπουλος 2.

ΤελαμώναςΣαλαμίνας: (Χ. Αλαϊσκας), Καγιαδάκης, Μανούσος, Δίπλαρος 10, Λασλής, Τσαρπαλής, Γεωργακόπουλος 3, Εξαρχόπουλος, Μπάρμπας 4, Γεωργόπουλος, Μπούτσης, Τρούλος, Χιώτης 2.
Διαιτητές: Τσάμος - Φωκίτης