Ο Ολυμπιακός Κερατσινίου πρωταθλητής στα μίνι αγόρια της ΕΣΧΑ (vid) - greekhandball.com

Ο Ολυμπιακός Κερατσινίου πρωταθλητής στα μίνι αγόρια της ΕΣΧΑ (vid)

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι τελικοί αγώνες μίνι αγοριών της ΕΣΧΑ, που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο στο γήπεδο του Ιωνικού στη Νέα Φιλαδέλφεια. Σε ενα σχεδόν γεμάτο γήπεδο από γονείς και φίλους των μικρών αθλητών ο Ολυμπιακός Κερατσινίου αναδείχθηκε πρωταθλητής ΕΣΧΑ αφού επικράτησε στον τελικό του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας. Στην τρίτη θέση βρέθηκε η ομάδα των Βριλησσίων που επικράτησε επί του Πανιωνίου στον αγώνα για τη 3η θέση . Τις απονομές έκαναν ο ειδικός Γραμματέας της ΟΧΕ και Γραμματέας της ΕΣΧΑ κ. Δ. Σταυρακάκης, ο ταμίας της ΕΣΧΑ κ. Γ. Τριανταφύλλου και ο τεχνικός σύμβουλος της ΟΧΕ κ. Π. Ιατρούδης.

Video απο τον τελικό και την απονομή καθώς και αποτελέσματα και η τελική κατάταξη:

Αποτελέσματα
θέσεις 1-2: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 15-14
θέσεις 3-4: Πανιώνιος-Βριλήσσια 16-22
θέσεις 5-6: ΑΣΕ Δούκα-ΓΑΣ Καματερού 13-11
θέσεις 7-8: ΓΣ Κορωπίου-Δικέας Ν. Ιωνίας 0-10 (αα)
θέσεις 9-10: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Νέας Ιωνίας  19-16
θέσεις 11-12: Αναγέννηση Βύρωνα-Πανελλήνιος ΓΣ 17-21
θέσεις 13-14: Τελαμών Σαλαμίνας-ΑΟ Πολιτείας 11-8
θέσεις 15-16: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΕΚ 22-11
θέσεις 17-18: ΠΑΟ Θρίαμβος-ΑΠΣ Καπανδριτίου 0-10 (αα)

**Τα σωματεία ΠΑΟ Θρίαμβος και ΓΣ Κορωπίου παραιτήθηκαν από τα παιχνίδια κατάταξης.

Η κατάταξη: 1) Ολυμπιακός Κερατσινίου, 2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, 3) ΕΣΝ Βριλησίων, 4) Πανιώνιος, 5) ΑΣΕ Δούκα, 6) ΓΑΣ Καματερού, 7) Δικέας Ν. Ιωνίας, 8) ΓΣ Κορωπίου, 9) ΓΝΟ Άρης Νικαίας, 10) ΟΦ Νέας Ιωνίας, 11) Πανελλήνιος, 12) Αναγέννηση Βύρωνα, 13) Τελαμών Σαλαμίνας, 14) ΑΟ Πολιτείας, 15) Καπανδρίτι, 16) ΠΑΟ Θρίαμβος.