Δελτίο τύπου ΔΡΑΜΑ 1986 - greekhandball.com

Δελτίο τύπου ΔΡΑΜΑ 1986

Ο ΔΡΑΜΑ 1986 ΕΧΑΣΕ 35-32 ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΡΧΕΛΑΟ. ΕΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΗΤΤΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΙΒΟ ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 17:00 ΣΤΟ
ΔΗ.Γ.Α. ΔΡΑΜΑΣ

Ο ΔΡΑΜΑ 1986 προσπάθησε να διατηρήσει το αήττητό του κερδίζοντας και μέσα στην Κατερίνη αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις ανάγκες του παιχνιδιού. Ο συνδυασμός  της μεγάλης αποφασιστικότητας (στα όρια του σκληρού παιχνιδιού) που έδειξε ο έμπειρος Αρχέλαος και ένα δεκάλεπτο πρωτόγνωρης και καταστροφικής αδράνειας για την Δραμινή ομάδα, οδήγησαν την ομάδα μας στην 1η φετινή της ήττα. Το μόνο θετικό ήταν το ότι αν και η ομάδα έχανε με 9 γκολ στο 45΄,  πάλεψε και 3 λεπτά πριν λήξει το παιχνίδι υπολειπόταν μόλις 2 γκολ, και αν δεν ακυρωνόταν κανονικό
γκολ σε εκείνη την στιγμή, θα μιλούσαμε για μια μεγάλη ανατροπή με μια κακή όμως εμφάνιση. Η Δραμινή ομάδα ξεκίνησε ήδη την προετοιμασία της για το επίσης δύσκολο παιχνίδι με τον ΦΟΙΒΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ που είναι το φαβορί για την άνοδο στην Α1, και ελπίζει ότι γρήγορα θα βρει τον ρυθμό της και τις καλές εμφανίσεις που μας έχει συνηθίσει μέσα στην Δράμα, διεκδικώντας τους δύο βαθμούς. Το παιχνίδι σίγουρα πάντως θα είναι πολύ υψηλού επιπέδου λόγω και της ποιότητας που διαθέτουν και οι φιλοξενούμενοι, και είναι μια καλή ευκαιρία για τους Δραμινούς φιλάθλους να περάσουν ένα ευχάριστο απόγευμα στηρίζοντας την ομάδα μας.