Σταθερά στην 4η θέση η Δράμα με νέα επιτυχία στο σπίτι της - greekhandball.com

Σταθερά στην 4η θέση η Δράμα με νέα επιτυχία στο σπίτι της

Η Δράμα σταθεροποιήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας μετά κι από τη νίκη της με 29-24 επί της Πυλαίας σε παιχνίδι για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Επιβεβαίωσαν οι Δραμινοί ότι είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση σε ένα παιχνίδι όπου είχαν το προβάδισμα στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του.

Στο ημίχρονο η Δράμα προηγείτο 15-13, αλλά, στην επανάληψη η διαφορά κινήθηκε ανάμεσα στα 3 και τα 5 τέρματα, με την Πυλαία να δυσκολεύεται να αντιδράσει με διάρκεια σε καλή απόδοση.

Ο Πολύδωρος με 8 γκολ για την Δράμα και ο Καραγκιοζόπουλος με 7 για την Πυλαία ήταν οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-3, 8-5, 10-9, 13-10, 15-13 (ημίχρονο), 17-14, 19-16, 21-17, 23-20, 26-22, 29-24.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κοτσιώνης 1, Χαϊτίδης 3, Πολύδωρος 8, Λατσάκου 1, Τοζακίδης, Τόσκας 5, Τουνγκελίδης 1, Βασιλείου, Καλαϊτζίδης, Καβάζης 1, Μανωλούδης 3, Ευθυμιάδης, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 4, Σίνα 2.

ΠΥΛΑΙΑ (Ανανιάδης): Μοισιγιεφ, Παλάσκας, Αντωνιάδης 4, Καραγκιοζόπουλος 7, Ντανουλέτ, Τσορτέκης 1, Ορφανουδάκης, Βαρδάκας 1, Μπίλιας 2, Αλεξανδρίδης 2, Καβουσανάκης, Κυριακίδης 3, Τριανταφυλλίδης Δ. 4, Τριανταφυλλίδης Τ., Τζέλη.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Τσιανας, Κόκκινη: 51:42 Λατσάκου (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 7-7, Πέναλτι: 2/1-5/3.