Πρώτη νίκη για την Εθνική Νεανίδων στο Euro
Πλέον το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα θα συνεχίσει για τις θέσεις 5-8 και θα αντιμετωπίσει αρχικά το Σάββατο (12/8 - 11:15) τη Βοσνία, ενώ ο τελευταίος αντίπαλος θα προκύψει από τον αγώνα Γεωργίας - Ισραήλ.
MVP για την ελληνική ομάδα αναδείχθηκε κόντρα στο Λουξεμβούργο η Παναγιώτα Γιαννοπούλου.
Διαιτητές : Γιόντσεφ- Γιόντσεφ (Βουλγαρία),
ΕΛΛΑΔΑ (Δανήλος): Λούκου, Γιαννοπούλου 7, Θεοδωρίδου, Ζαμπά 2, Κατέβα 3, Φιλιππιάδου, Κοτίδου, Κουρτίδη, Γάσπαρη, Μαντζώρου, Δρουγκίδου, Ρούσου 7, Πιπελίδου 1, Λουρίδα 9, Κιουκτσόγλου, Λυτρίβη 1.
Δίλεπτα: 5-1. Πέναλτι: 1/1-4/4
Η βαθμολογία
Α΄ όμιλος (σε 4 αγώνες)
1. Ισπανία 8
2. Νησιά Φερόε 5
..................................................
3. Ισραήλ 4
4. Ελλάδα 2
5. Λουξεμβούργο 1
No comments
Post a Comment