Νίκη του ΠΑΟΚ στο πρώτο φιλικό επί της Τίκβες - Γούσιος: «Είχαμε αρκετά καλή ομοιογένεια!» - greekhandball.com

Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό του Χάντμπολ ανδρών του ΠΑΟΚ, το οποίο επικράτησε της Τίκβες με 32-29 στη Μίκρα.

Στο πρώτο φιλικό της περιόδου της προετοιμασίας του Δικεφάλου, οι παίκτες του Παναγιώτη Γούσιου έδειξαν πολύ καλή εικόνα, ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα από την αρχή, έως το τέλος.

Ο Έλληνας τεχνικός του ΠΑΟΚ, δοκίμασε σχήματα, δίνοντας παράλληλα χρόνο σε όλους τους παίκτες του, βγάζοντας χρήσιμα συμπεράσματα.

Το πρώτο ημίχρονο «έκλεισε» με τον Δικέφαλο προηγούμενο στο σκορ με 16-12, με το τελικό 32-29 να δίνει την πρώτη, ανεπίσημη, νίκη της νέας σεζόν.

Για τη φιλική νίκη επί της Τίκβες με 32-29, μίλησε στο acpaok.gr, ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Παναγιώτης Γούσιος.

«Ήταν το πρώτο... τεστ για εμάς, απέναντι σε μία ομάδα, η οποία πέρσι κέρδισε την έξοδο της στην Ευρώπη, συμμετέχοντας σ' ένα δυνατό πρωτάθλημα. Είχαμε αρκετά καλή ομοιογένεια, δεδομένου της χρονικής περίοδο και της κούρασης από την προετοιμασία».