Σπουδαία νίκη για το Χαλάνδρι, με τον Παπασιδέρη - greekhandball.com

Σπουδαία νίκη για το Χαλάνδρι, με τον Παπασιδέρη

Μεγάλης σημασίας νίκη για το Χαλάνδρι απέναντι στον Παπασιδέρη Κορωπίου στο ΟΑΚΑ, με 24-22, σε ματς για την 2η αγωνιστική στα πλέϊ οφ ανόδου από την Β΄Εθνική στην Α2.

Το Χαλάνδρι ήταν μπροστά στο σκορ με 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά, η ανάπαυλα βρήκε τους γηπεδούχους προηγούμενους οριακά, με 13-12 και στην επανάληψη ήταν η σειρά των φιλοξενουμένων να αντιδράσουν και να βρεθούν μπροστά με 19-16 στο 41΄.

Στο 50΄, το σκορ ήταν ισόπαλο 21-21 ενώ το Χαλάνδρι πήρε προβάδισμα με 25-23 στο 56΄.

Μείωσε σε 25-24 ο Παπασιδέρης και ακολούθησε στο 58΄ το 26-24, δίχως να αλλάξει οτιδήποτε στο τελευταίο δίλεπτο αν και το ( περισσότερο έμπειρο ) Χαλάνδρι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο.

Τα πεντάλεπτα: 3-2,7-4,8-4,9-6,11-8,13-12 ( ημίχρονο ), 13-13,15-18,19-19,21-21,24-22,26-24.

Διαιτητές : Μερτινιάν-Γιακαλής.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ:  Τσακνής, Κουλάκης, Κουτσόπουλος 11, Θεοφιλάτος 2, Τσεβάς, Μηνιώτης 5, Παπαδάκης 2, Κετιμές, Δερμανής, Ζχαρόπουλος 1, Νικολαίδης, Βούλγαρης 4, Παμποράκης, Δραγάζης 1, Νικολίνταης.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: Τσιβρανίδης, Σουρλατζής 2, Γιάντσα 6, Σκουρλής 4, Κώνστας, Κουμασίτης, Παγώνας 1, Καμαρινόπουλος, Παπαδόπουλος, Αλεξανδρής, Προφής 7, Ρισσάκης, Γκεμπαρόφσκι, Καραγιάννης, Κιούσης 4, Τάτσης.

Δίλεπτα  : 6-5. Απευθείας κόκκινη στον  Δραγάζη για επικίνδυνο παιχνίδι στο 57΄57'' και κόκκινη λόγω 3ου δίλεπτου στον  Κουλάκη στο 26΄40'' (  του Χαλανδρίου και οι δύο ).

Πέναλτι : 3/3-3/3.