Διπλό της Ακαδημίας στο Κερατσίνι, με αποβολές ! - greekhandball.com

Διπλό της Ακαδημίας στο Κερατσίνι, με αποβολές !

Με πρώτο σκόρερ τον Σμυρνιώτη ( φωτο ) που πέτυχε 6 γκολ και σημαντική βοήθεια από τον πολύπειρο Α.Παπαγιαννόπουλο ο οποίος σκόραρε 5 φορές και δημιούργησε προϋποθέσεις ώστε να πετύχουν γκολ οι συμπαίκτες του, η Ακαδημία των Σπορ της Πάτρας νίκησε με 27-24  στις Σιταποθήκες τον Ολυμπιακό Κερατσινίου που συνεχίζει να αντιμετωπίζει τον κίνδυνο του υποβιβασμού.

Η Ακαδημία, που με ανακοίνωση της συγχαίρει τους διαιτητές του αγώνα, προηγήθηκε με 15-12 στο ημίχρονο και στο 40΄ με 21-14 ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν τη διαφορά σε 3 γκολ, χωρίς όμως να φθάσουν σε θετικό αποτέλεσμα.

Στο 56.35'' αποβλήθηκε ο Ξυπνητός του Ολυμπιακού Κερατσινίου γιατί κουτούλησε και στη συνέχεια γρονθοκόπησε αντίπαλο αθλητή ενώ αυτός βρισκόταν στο έδαφος ενώ στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε και ο Α.Παπαγιαννόπουλος της Ακαδημίας με κόκκινη και μπλέ κάρτα γιατί απευθυνόμενος προς τον παρατηρητή του αγώνα είπε '' να χαίρεσαι την ομάδα σου''.

Κρατήθηκαν τα δελτία και των δύο παικτών.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 5-3, 8-7, 9-9, 11-11, 12-15 ( ημίχρονο ), 13-17, 14-21, 16-23, 18-23, 20-25, 24-27.

Διαιτητές : Σκλαβενίτης-Βήτας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ :  Ακριβός, Κουρής, Σαμαράς 4, Κωστόπουλος, Νίνος 1, Μαρινάκης 1, Γιαννακόπουλος 1, Τριγώνης 1, Ξυπνητός, Τσάνινος 6, Μπουλούμπασης 4, Καραμπέκιος 2, Τσανάϊ, Πετράκος 2, Ματθιάδης 2, Λοπαρνάκης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ :  Διαμαντόπουλος, Σαρικάς , Ευθυμίου, Μπίλαλης, Κολλύρης, Μπεκιάρης, Τόμοβιτς 3, Γεωργίου 3, Αγγελακόπουλος, Α.Παπαγιαννόπουλος 5, Χ.Παπαγιαννόπουλος 2, Πάντος 2, Γιαννακούρας, Ρουσσόπουλος, Σμυρνιώτης 6, Θεοδωρογλάκης.