Πρόκριση στους τελικούς της Α1 Γυναικών για την Νέα Ιωνία ! - greekhandball.com

Πρόκριση στους τελικούς της Α1 Γυναικών για την Νέα Ιωνία !

Η Νέα Ιωνία πήρε την πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Γυναικών, χάρη στη δεύτερη νίκη της με 31-17 επί της Αναγέννησης Αρτας, αυτή τη φορά εκτός έδρας.

Η ομάδα της Ηπείρου αρκείται, πλέον, στην 4η θέση της βαθμολογίας που της δίνει το δικαίωμα συμμετοχής στα Κύπελλα Ευρώπης.

Το προβάδισμα της Νέας Ιωνίας στο σκορ ήταν σταθερό από την αρχή έως το τέλος του αγώνα, με σαφή διαφορά στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αποβολή για την Ντιμτσούδη της Νέας Ιωνίας στο 37'29'',  για επικίνδυνο παιχνίδι.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 3-5, 4-6, 8-10, 10-13, 11-16 (ημίχρονο), 12-18, 12-23, 12-26, 13-26, 15-28, 17-31.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ : Κολλύρη, Ναντότσι 1, Δήμου, Σκάρα, Νούλα 2, Σπυριδοπούλου, Μούρνου 3, Σαΐντοβα, Τσερέπη, Σουρχάν 2, Προκοπίδου 2, Κοφτούν 5, Τσβετκόσκα 1, Παπακοσμά, Τριετίνα, Μάστακα 1.

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : Μ.Κεπεσίδου, Μανιά 7, Μουρατίδου, Ανδρίτσου, Κοτρώτσιου 1, Κμίροβα 4, Κρίνιτις 2, Καρέλα 1, Μακρή, Φράγκου 1, Ν. Κεπεσίδου 5, Γιαννοπούλου 2, Ντιμτσούδη, Νταβίντοβιτς 4, Μπόγιανιτς, Στουγιαννίδου 4.

Διαιτητές: Λινάρδος - Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 4-0. Κόκκινη: Ντιμτσούδη (37:29 - επικίνδυνο παιχνίδι). Πέναλτι: 3/3 - 3/3