Με Τσέπιτς MVP και πολυφωνία, η πρωτοπόρος ΑΕΚ επιβλήθηκε του Ιωνικού Ν.Φ. - greekhandball.com

Με Τσέπιτς MVP και πολυφωνία, η πρωτοπόρος ΑΕΚ επιβλήθηκε του Ιωνικού Ν.Φ.

Με πολυτιμότερο παίκτη τον νεοαποκτηθέντα Τσέπιτς ( που πέτυχε 4 γκολ ) και το επίσης ''φρέσκο'' μεταγραφικό απόκτημα της, τον Γκολούμποβιτς, η ΑΕΚ νίκησε τον Ιωνικό Ν.Φ. στο ΟΑΚΑ με 36-21 και είναι στην κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Handball Premier με 35 βαθμούς με την ολοκλήρωση  της 19ης αγωνιστικής.

Ο Ιωνικός Ν.Φ. ήταν ανταγωνιστικός έως το 20΄, αλλά, στη συνέχεια η ΑΕΚ βρήκε ρυθμό, έκλεισε προηγούμενη με 19-12 το ημίχρονο και στην επανάληψη κυριάρχησε με συνέπεια να ανεβάσει σε 12 γκολ τη διαφορά στο 50΄ ( 30-18 ) και να κλείσει το ματς με το τελικό 36-21, έχοντας 12 διαφορετικούς σκόρερς καθώς έγινε εκτενής χρησιμοποίηση όλων των παικτών της απέναντι στον μαχητικό και αξιοπρεπή αντίπαλο.

Τα πεντάλεπτα: 5-3, 7-5, 8-9, 11-10,16-11, 19-12 (ημίχρονο ), 23-15, 24-15, 26-17, 30-18, 34-20, 36-21.

ΑΕΚ (Αλβανός): Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 1, Ζίβκοβιτς 5, Γκολούμποβιτς, Βαρδαξόπουλος 1, Μαντάλινιτς 2, Τσέπιτς 4, Αλμέιδα, Ηλιόπουλος 4, Παπαδιονυσίου 2, Λιάπης 2, Άρσιτς, Σόκολιτς 3, Τσιτόμπι 3, Ρογκούλσκι 4, Κεδέρης 5.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Αρβανίτης): Νικολίνταης, Κουκουλάς 2, Αϊβαλιώτης 2, Ταουσάνης 4, Μπραουδάκης, Αγ. Βασιλείου, Χαντέλης 2, Ι. Βασιλείου 2, Μπούτος, Μελετάκος 1, Δεληχρήστος 3, Τρούλος 2, Μαντζόπουλος 2, Ελοζιέουα 1, Μπαλάσκας.

Διαιτητές: Χρηστίδη- Μπράμου, Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 3/3-0/0