Βαθιά ανάσα για τον Λεωνίδα ! - greekhandball.com

Βαθιά ανάσα για τον Λεωνίδα !

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων που κατέβαλε στο Καματερό με 25-20 την Ακαδημία Πάτρας σε παιχνίδι για την Α2 Εθνική Ανδρών.

Παρά το καλό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων, αντέδρασε ο Λεωνίδας και στο ημίχρονο προηγείτο με 13-9 ενώ στο 35΄ ανέβασε τη διαφορά στα 7 γκολ ( 16-9 ).

Η Ακαδημία προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ, αλλά, δεν πέτυχε να ανατρέψει την ροή του αγώνα.

Τα πεντάλεπτα: 2-3,4-5,7-6,9-7,11-8,13-9 ( ημίχρονο ), 16-9,17-13,19-14,20-14,22-17,25-20.

Διαιτητές : Καρυδάκης-Γιακαλής.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ:  Βλαχάκης, Θεοδωρόπουλος 2, Τσαγκούλης 2, Μουλιάτος, Οικονόμου, Γκίκας, Τσέλος 1, Καραμαγκέλας 1, Μακρυγιάννης 3, Θάνος 1, Μάγκος 1, Βάρσος, Γαραντωνάκης, Μπίλος 5, Αργυριάδης 9, Σοφικίτης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ: Παντός 5, Σαρικάς, Χ. Παπαγιαννόπουλος 1, Γεωργίου 5, Αγγελακόπουλος, Γιαννακούρας 1, Θεοδωρογλάκης, Τόμοβιτς 2,  Σμυρνιώτης, Γιαννόπουλος, Α. Παπαγιαννόπουλος 1, Μπεκιάρης,  Παπαχαρτοφύλης 1, Μπιλάλης, Κολλύρης 4

Δίλεπτα : 7-2. Πέναλτι : 4/3-5/2.