Με το ''ένα πόδι'' στην τετράδα η Αρτα ! - greekhandball.com

Με το ''ένα πόδι'' στην τετράδα η Αρτα !

Με την εντός έδρας νίκη της απέναντι στο Καματερό, με 22-17Μ, η Αναγέννηση Αρτας είναι πλέον ( σε συνδυασμό με την ήττα του Πανοράματος στη Νέα Ιωνία ) πολύ κοντά στην εξασφάλιση της 4ης θέσης στην βαθμολογία της κανονικής περιόδου στην Α1 Εθνική Γυναικών

Στο ημίχρονο η Αρτα προηγήθηκε με 9-7 ενώ στην επανάληψη όχι μόνο κράτησε το προβάδισμα, αλλά, το διεύρυνε σε 3 έως 5 τέρματα και με προσεκτικά βήματα έφθασε στη νίκη.

Η Προκοπίδου ήταν πρώτη σκόρερ για την Αρτα με 5 γκολ ενώ από το Καματερό πέτυχε πιο πολλά γκολ η Κούρτη ( 6 ).

Ελειψε και πάλι από τις φιλοξενούμενες η Καζάκη.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 5-4, 6-5, 8-6, 9-7 (ημίχρονο), 12-8, 14-11, 16-12, 18-14, 20-17, 22-17.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ  (Σεϊρεκίδης): Κολλύρη, Δήμου, Ναντότσι 2, Σκάρα 1, Νούλα 3, Σπυριδοπούλου, Μούρνου 1, Σαΐντοβα, Τσερέπη, Σουρχάν 2, Προκοπίδου 5, Κοβτούν 3, Τσβετκόσκα, Παπακοσμά, Τριετίνα 4, Μάστακα 1.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή, Παπαδοπούλου, Καραμάνου 3, Κόρατς, Κούρτη 6, Χριστοπούλου 3, Γεωργιάδου 1, Αν. Βασιλείου, Ρούσου 4, Καντζούρα, Ανεστάκη.

Διαιτητές: Λινάρδος - Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 4-2. Πέναλτι: 1/1 - 2/1