Το Καματερό ''φρέναρε'' την ΑΕΚ ! - greekhandball.com

Το Καματερό ''φρέναρε'' την ΑΕΚ !

Μεγάλη επιτυχία για το Καματερό που επικράτησε εντός έδρας της ΑΕΚ με 24-21 σε παιχνίδι για την Α1 Εθνική Γυναικών.

Μετά από αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, το Καματερό πέρασε μπροστά στο σκορ από το ξεκίνημα της επανάληψης, διατήρησε το προβάδισμα έως το τέλος και πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη απέναντι σε ισχυρό αντίπαλο.

Από 7 γκολ για το Καματερό, Κούρτη και Καραμάνου ενώ σκόραρε 6 φορές για την Ενωση η Γκόμες.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-4, 2-6, 5-7, 8-9, 10-10 (ημίχρονο), 13-12, 15-12, 17-14, 19-16, 23-19, 24-21.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή, Παπαδοπούλου 2, Καζάκη, Καραμάνου 6, Κόρατς, Κούρτη 7, Χριστοπούλου 3, Γεωργιάδου 4, Ψαριώτη, Ταλάντζη, Αν. Βασιλείου, Ρούσου 2, Τσαμαλή, Ανεστάκη.

ΑΕΚ (Ανταλής): Κοντοστέργιου, Μάγκου, Καραγιάννη 1, Φράγκα 4, Ψαριώτη, Λεβαντόφσκι 2, Μπουλάτοβιτς 3, Κάτσικα 3, Γκόμες 6, Μανδά, Παύλου, Λυτρίβη, Ραντούλοβιτς, Παναγιωτίδου 2, Δρουγκίδου, Πατρώνη.

Διαιτητές: Μπέτμαν - Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 4-2. Πέναλτι: 2/1 - 5/5