Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Διομήδη ! - greekhandball.com

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Διομήδη !

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 14η αγωνιστική της Handball Premier , ο Διομήδης κατέβαλε με 27-21 στο Αργος τον Ζαφειράκη Νάουσας.

Στο ημίχρονο, ο Διομήδης προηγήθηκε με 15-13 ενώ μετά το 35΄ οι γηπεδούχοι, βασιζόμενοι στην  εξαιρετική άμυνα τους, πήραν διαφορά 5-6 τερμάτων από τους φιλοξενούμενους.

Η ομάδα της Πελοποννήσου ήταν πιο αποφασιστική στο τελευταίο δεκάλεπτο και δεν ήταν αρκετά για τον Ζαφειράκη τα 11 γκολ που σημείωσε ο Θεοδωρόπουλος.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 9-7, 10-8, 13-11, 15-13 (ημίχρονο), 16-14, 20-15, 21-16, 21-17, 24-19, 27-21

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Ζαραβίνας): Κωστούλας, Τσάκαλος 3, Τζίμπουλας 4, Τσιγαρίδας 4, Τσβίγετιτς 1, Τερλέτσκι, Ασβεστάς 5, Χατζηκωνσταντίνου, Καϊμακάμης, Τότος 2, Μπετζιλαλί 4, Μάνθος 3, Μπεκιάρης, Άντζελιτς, Ζίφκοβιτς, Λιόλιος 1.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ  (Δεληγιάννης): Αθανασίου, Μπόλας 3, Τσαγκεράς, Θεοδωρόπουλος 11, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 1, Μισαηλίδης 4, Μπιλιούρης, Αποστολίδης 1, Γαλίτης, Μίλοβιτς 1, Βαφείδης, Τσάτσας, Δασκαλόπουλος.

Διαιτητές: Φωτακίδης - Ζήσης. Δίλεπτα: 5-2. Πέναλτι: 2/1, 5/4