Με Σεβδίλη στο τιμόνι, ο ΠΑΟΚ κατέβαλε το Καματερό - greekhandball.com

Με Σεβδίλη στο τιμόνι, ο ΠΑΟΚ κατέβαλε το Καματερό

Ενισχυμένος με την Ζυγούρα και την Νταμπέφσκα που έκαναν το ντεμπούτο τους στο εφετινό πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 31-11 στη Μίκρα το Καματερό σε αγώνα για την Α1 Εθνική Γυναικών.

Ζυγούρα και Νταμπέφσκα σκόραραν από 3 φορές ενώ πρώτη σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ήταν η φορμαρισμένη Σεβδίλη, που πραγματοποίησε ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση σε αυτή τη σεζόν.

Το Καματερό ήταν ανταγωνιστικό έως το 25΄, αλλά, στο ημίχρονο έχανε με 12-7 ενώ στο δεύτερο μέρος το επιμέρους σκορ υπέρ του ΠΑΟΚ ήταν 19-4 με πολύ χαμηλή επίδοση στο σκοράρισμα  από τις φιλοξενούμενες.

Καραμάνου και Α.Βασιλείου πέτυχαν από 3 τέρματα για το Καματερό.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-1, 3-3, 6-4, 9-5, 12-7 (ημίχρονο), 15-8, 18-8, 21-9, 25-9, 28-10, 31-11

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 2, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου 4, Βράντσιτς 1, Ζυγούρα 3, Καπρινιώτη, Σαμολαδά 1, Αμβροσιάδου, Σεβδίλη 11, Γκόμες 1, Ζένελι 2, Μποριζόφσκα, Νταμπέφσκα 3, Μπρούνα Ντίας 1, Μπουράτο 2

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή 1, Παπαδοπούλου 1, Καζάκη, Καραμάνου 3, Κόρατς, Κούρτη 1, Γεωργιάδου 2, Ψαριώτη, Αν. Βασιλείου 3, Ανεστάκη.

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Παπούλιας, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 4/3-2/1