''Δούκες '' πήραν το διπλό από την Πυλαία ! - greekhandball.com

''Δούκες '' πήραν το διπλό από την Πυλαία !

Ο Δούκας , με 20 από τα 31 γκολ του από τους νεαρούς και ελπιδοφόρους αθλητές του, επιστρέφει στην Αθήνα με τους δύο βαθμούς από την Θεσσαλονίκη, καθώς, επιβλήθηκε της Πυλαίας στη Μίκρα με 31-29, για την Handball Premier.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στο ματς, όμως, το ημίχρονο έκλεισε ισόπαλο 14-14 και στην επανάληψη οι προσπάθειες των δύο ομάδων τις κράτησαν κοντά στο σκορ έως το 50΄όταν ο Δούκας με ένα ξέσπασμα του προηγήθηκε με 25-21. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Πυλαία αντέδρασε, μείωσε σε 24-25 , αλλά, η ομάδα του Χαλκίδη πήρε την νίκη με ορθές επιλογές στις τελικές προσπάθειες από Παναγιώτου, Γκάσεβιτς και Στεφανίτση.

Καραγκιοζόπουλος και Αλεξανδρίδης με 8 και 7 γκολ αντίστοιχα, ήταν οι πρώτοι σκόρερς της ομάδας της Θεσσαλονίκης.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 3-6, 5-7, 8-10, 10-11, 14-14 (ημίχρονο ), 16-16, 18-19, 20-22, 21-25, 25-27, 29-31.

ΠΥΛΑΙΑ  (Ανανιάδης): Ζαφείρης 2, Μανωλούδης 3, Μέτσης, Καραγκιοζόπουλος 8, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 4, Ορφανουδάκης, Μπάτζιος 2, Αλεξανδρίδης 7, Κυριακίδης, Σιγγιρίδης, Αθανασιάδης, Γιορανίδης, Αλατσατιανός, Στογιάνοβιτς, Σεϊρεκίδης 3.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ( Χαλκίδης): Μποροντάι, Μαρκατάτος, Τζηράς 4, Παγιάτης 3, Τσακουρίδης 3, Παναγιώτου 4, Γερουλάνος 5, Αναστασίου, Ντούνης, Γιάντσα 3, Χαριτωνίδης, Κολεζάκης, Κοβάνης 1, Γκάσεβιτς 4, Κολλύρης, Στεφανίτσης 4.

Διαιτητές: Κινατζίδης - Φωτακίδης. Δίλεπτα: 6-5 Πέναλτι: 4/3, 2/0