Με '' Αγία Τριάδα '', το Κιλκίς πήρε σπουδαία νίκη στις Συκεές !
Με τον πρώτο σκόρερ του στη φετινή σεζόν, Δημάκη, να βάζει 10 γκολ και τον νεοαποκτηθέντα Ταραμονλή να βοηθά πολύ ως πίβοτ και να σκοράρει 5 φορές αλλά και τον πλέϊ μέϊκερ Λασκαρούδη να είναι σε εξαιρετική κατάσταση, το Κιλκίς πήρε πολύτιμη νίκη στη Θεσσαλονίκη, με 30-27 επί του Φοίβου Συκεών.
Και οι δύο ομάδες διεκδικούν την άνοδο από την Α2 Ανδρών, όπως και ο Φαίακας Κέρκυρας, ωστόσο, ο Φοίβος έχασε έδαφος ενώ το Κιλκίς αναθάρρησε.
Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγούντο με 3 έως 5 γκολ διαφορά, από το 20' μέχρι και το 35΄, βρέθηκαν ισόπαλοι με τον ενθουσιώδη Φοίβο στο 45΄ , με 22-22 και χρειάσθηκε να κάνουν αντεπίθεση διάρκειας στο τελευταίο δεκάλεπτο προκειμένου να φθάσουν στη νίκη, με επιμέρους σκορ 8-5.
Νικηφόρα επιστροφή μετά από 3 χρόνια στον πάγκο του Κιλκίς για τον Λαζαρίδη.
Τα πεντάλεπτα : 3-1, 4-3, 7-7, 7-12, 9-14, 12-17 ( ημίχρονο),14-17, 19-20, 22-22, 24-25, 25-28, 27-30.
Διαιτητές : Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης
Δίλεπτα : 3-5 , Πέναλτυ : 3/1, 0/0
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ : Στανκίδης, Δεληζάνος 6, Πατσιάς 2, Ατσίμοβιτς 4, Παντικίδης 1, Βραχιολίδης, Μουταφίδης, Δέλιας, Κουβράκης 6, Μαντάς, Συράκος, Τσιρανίδης, Σιούλης 4, Μαρκατάτος, Φώτογλου 3, Λυκοστράτης 1.
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ : Κυπραίος 3, Σ.Φαχουρίδης 2, Ελευθεριάδης 1, Δημάκης 10, Βαφειάδης, Α.Μαυρόπουλος, Καρυοφύλλης, Χ.Μαυρόπουλος, Καρβουνίδης, Λασκαρούδης 4, Ταραμονλής 5, Γιαννακόπουλος 5, Α.Φαχουρίδης.
No comments
Post a Comment