Βαθιά ανάσα για τον Αρχέλαο, σε μπελάδες οι Κύκλωπες - greekhandball.com

Βαθιά ανάσα για τον Αρχέλαο, σε μπελάδες οι Κύκλωπες

Βήμα παραμονής στην κατηγορία για τον Αρχέλαο στην Κατερίνη, σε μεγάλους μπελάδες επιβίωσης στην Α2 Εθνική για τους Κύκλωπες μετά το 30-26 στον μεταξύ τους αγώνα, υπέρ της ομάδας της Πιερίας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Κύκλωπες ήταν καλύτεροι και αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους, οι οποίοι όμως αντέδρασαν μετά το 40΄ και αφού πρώτα ισοφάρισαν σε 50΄ σε 23-23, προηγήθηκαν με 26-25 στο 55΄και με πρώτο σκόρερ τον Ράντο με 7 γκολ έφθασαν εντέλει στην κατάκτηση των δύο βαθμών.

Ο νεοαποκτηθείς Πιστόλας, από τους Κύκλωπες, πρώτος σκόρερ του ματς με 8 γκολ ενώ με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης δεν έπαιξε ο Χαραλαμπίδης καθώς συμφωνήθηκε η μεταγραφή του στον Φαίακα.

Τα πεντάλεπτα: 0-5,2-6,5-9,8-12,9-14,13-16 ( ημίχρονο ), 15-19,18-20,22-21,23-23,26-25,30-26.

Διαιτητές :  Λινάρδος-Νικολαίδης.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ:  Ράντος 7, Βουτσάς 6, Φουστάνης, Τόνας, Κουλόλι, Παρθενόπουλος 1, Ουσταμπασίδης, Κοσμίδης, Μανής, Μαυρόπουλος 5, Θυμιόπουλος 6, Εγγλέζος 2, Ξεφτέρης, Κωνσταντάκης, Παπανάκος 1, Χαραλαμπίδης 2.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ:  Κωστόπουλος, Αγαθόνικος 6, Μπλίντοφ 1, Γληνιάς, Ναβροζίδης 6, Πιστόλας 8, Γκαράς 2, Σωτηρόπουλος 3, Χαραλαμπάκης, Πέξας, Σκαβαράς.

Δίλεπτα : 4-4 , Πέναλτι : 3/2-0/0.