Πρόκριση στα πλέϊ οφ της Α2 για τις Ελπίδες Αμυνταίου - greekhandball.com

Πρόκριση στα πλέϊ οφ της Α2 για τις Ελπίδες Αμυνταίου

Πέρασαν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Γυναικών οι Ελπίδες Αμυνταίου, χάρη στην εντός έδρας  νίκη τους επί της Καστοριάς με 25-19 και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α1 μαζί με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, τον Εθνικό Κοζάνης και την Προσοτσάνη.

Με σταθερό προβάδισμα στο σκορ μετά το 15΄( 6-4 ) έως το τέλος, οι Ελπίδες, που είχαν ελλείψεις όπως και η αντίπαλος τους, έφθασαν δίκαια στη νίκη.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γρηγόρη Καναργελίδη, παίκτη του Αμύντα Αμυνταίου που έφυγε αδόκητα στις 22/01/1995 ενώ οι Ελπίδες αφιέρωσαν την νίκη στην αρχηγό της ομάδας Αννα Γκάτζιου.

Η νίκη-πρόκριση είναι αφιερωμένες από τις Ελπίδες στην αρχηγό της ομάδας Άννα Γκάτσιου.

Τα πεντάλεπτα: 1-2,3-3,6-4,8-6,9-7,12-8 ( ημίχρονο ),14-10,16-12,18-13,21-15,22-19,25-19.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ:  Αντωνιάδου 1, Βασιλείου 4,  Ηλεκτρίδου 1, Κακλίδου 2, Σ.Κουτσουρίδου, Μίτιτς, Μπουρή 1, Ντίνα 5, Π.Πανταζή 1, Σ.Πανταζή 5, Παρχαρίδου, Σκόδρα 5, Σουμτάκη .

ΚΑΣΤΟΡΙΑ:  Παπουτσίδου 5, Aλ.Χαντζή, Γκρίζη, Λάτσου 1, Γιούπα 3, Σιάντση 7, Γουρζάνη, Τολιοπούλου 3, Καπαγερίδου.

Δίλεπτα : 4-3 , Πέναλτι : 3/3-8/4.