Ξέσπασμα της Δράμας και θεαματική νίκη-πρόκριση με τον Αερωπό ! - greekhandball.com

Ξέσπασμα της Δράμας και θεαματική νίκη-πρόκριση με τον Αερωπό !

Πολύ καλή εμφάνιση και ξέσπασμα νίκης από την Δράμα που απέκλεισε τον Αερωπό Εδεσσας τον οποίο νίκησε με 38-24.

Οι Δραμινοί έπαιξαν θαυμάσια μετά το 20'  , ο Αερωπός δεν κατάφερε να βρεί λύσεις απέναντι στην σφικτή άμυνα των γηπεδούχων, δέχθηκε 21 γκολ στην επανάληψη και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του δεν απέφυγε την ήττα, μάλιστα με ευρύ σκορ.

Ελειψαν από την Δράμα οι Τουγκελίδης-Καβάζης και από τον Αερωπό δεν αγωνίσθηκαν οι Μποκάρεφ-Μαυροδουλάκης.

Παπαγεωργίου, Μωραϊτης, Παπαδόπουλος, Σίνα πέτυχαν συνολικά 22 από τα 38 γκολ της Δράμας ενώ ο Μπούλκιν σημείωσε 6 γκολ και ήταν ο πρώτος σκόρερ των φιλοξενούμενων.

Τα πεντάλεπτα :   4-4, 6-5, 7-8, 11-8, 15-9, 17-10  ( ημίχρονο ), 21-12, 25-12, 29-17, 33-18, 35-22, 38-24.

Διαιτητές : Πατιός-Τσιάνας

Δίλεπτα : 5-1     Πέναλτυ : 1/0, 3/1

ΔΡΑΜΑ :  Βασιλείου, Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραϊτης 6, Μεσσήνης 2, Σίνα 5, Παπαδόπουλος 5, Τόσκας 3, Χαϊτίδης 4, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 6, Ζιβούλοβιτς 2, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου 1, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης 2.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ :  Μποκάρεφ, Βέρεμτσουκ, Μίγγας 5, Γεωργαλής, Κωστακίδης 3, Τσέλιος 3, Παπαγιάννης 3, Μπούλκιν 4, Κράλλης 2, Κουκουτζίδης 1, Αθανασιάδης 2, Γιαννούσης 1.