Το Χαλάνδρι κατέβαλε τον Κένταυρο - greekhandball.com

Το Χαλάνδρι κατέβαλε τον Κένταυρο

Σπουδαία νίκη για την ΑΕ Χαλανδρίου απέναντι στον Κένταυρο Αγριάς Βόλου στο ΟΑΚΑ, σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής.

Αν και το Χαλάνδρι προηγήθηκε στο ημίχρονο με 18-11 και στο 35΄ με 21-13, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν τη διαφορά, δίχως πάντως να καταφέρουν να πλησιάσουν όσο θα έπρεπε ώστε να αποσπάσουν στο τέλος θετικό αποτέλεσμα.

Από 7 γκολ Στεφανίτσης και Μουλάκης για το Χαλάνδρι, πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού ο Χιώτης του Κενταύρου με 8 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα : 4-2, 6-4, 7-6, 9-7, 13-8, 18-11 ( ημίχρονο ), 21-13, 23-16, 24-19, 24-20, 26-23, 27-24.

Διαιτητές : Α.Γερουλάνος-Κ.Γερουλάνος

Δίλεπτα :    3-3          Πέναλτυ :  3/3, 4/2

ΑΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ :   Τσακνής, Μαρκάτος 1, Μουλάκης 7, Λόλας 1, Θεοφιλάτος 1, Ακτενίζογλου, Κετιμές 4, Τσεβάς, Ρουμελιώτης, Δραγάζης 1, Ζαχαρόπουλος 1, Νικολίνταης, Νικολαϊδης 4, Παμποράκης, Στεφανίτσης 7.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ : Αντωνιάδης 2, Χαλκιάς 2, Κρατήρας , Μηλιόρδος, Παπαδόπουλος, Κούπας, Μησιρλίδης, Μιχαλόπουλος , Καλαπόδας 1, Ελευθεριάδης , Χιώτης 8, Πάσχος 5, Λαζάρου 6.