Νικητής στη Δράμα ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Νικητής στη Δράμα ο ΠΑΟΚ

Με τη νίκη έφυγε από τη Δράμα ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε της Bianco Monte Δράμα με 29-33, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Η Δράμα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με τρία τέρματα (4-7) στο 10', κατάφερε να καλύψει τη διαφορά, κι αφού ισοφάρισε σε 13-13, πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με σκορ 16-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έφερε γρήγορα το σκορ ξανά στα ίσα, με τον Παπάζογλου να σκοράρει δύο φορές για το 16-16. Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 45', όμως ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμό και με καλή απόδοση στην άμυνα ανέβασε τη διαφορά στα πέντε τέρματα (24-29) στο 52' και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 29-33.

ΔΡΑΜΑ 86 - ΠΑΟΚ 29-33

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-7, 6-8, 9-10, 11-12, 16-14 (ημχ), 18-18, 21-21, 22-23, 23-27, 26-31, 29-33.

Δράμα '86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραΐτης 5, Ευθυμιάδης, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 3, Τορνικίδης, Τόσκας 7, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 3, Ζιβούλοβιτς 2, Παπαδόπουλος 4, Κρανιώτης, Σίνα 3.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 8, Τσαμουρίδης 2, Νικολαΐδης 5, Παπάζογλου 1, Αποστόλου 1, Τ. Τριανταφυλλίδης 3, Μοισίλοφ, Τσαναξίδης 4, Κουκμίσης 4, Καβουσανάκης 1, Δ. Τριανταφυλλίδης 2, Λαδάκης 1, Τζωρτζίνης 1, Γιαβασίδης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος - Λινάρδος. Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 2/2 - 6/6