Ο πεισματάρης Ποσειδώνας πήρε στο τέλος τον πόντο από την Ακαδημία που ''αυτοκτόνησε''... - greekhandball.com

Στο 59.50 ''  ισοφάρισε ο Ποσειδώνας στο Λουτράκι την Ακαδημία των Σπορ Πάτρας σε 24-24, με τέρμα του Νάσου Χατζηκωνσταντίνου, σε συναρπαστική αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών.

Η Ακαδημία ήταν σχεδόν συνέχεια μπροστά στο σκορ και μάλιστα στο ημίχρονο προηγήθηκε με 13-8 και στο 50΄ είχε το προβάδισμα με 22-18, αλλά, με σερί 6-2 ο ψυχωμένος και αποφασιστικός Ποσειδώνας λύγισε την αντίσταση των φιλοξενουμένων και πήρε τον βαθμό με πρώτο σκόρερ του ματς τον Καραγκιοζίδη με 9 γκολ.

Για τους Πατρινούς, η ιστορία επαναλήφθηκε για τρίτη φορά φέτος, καθώς, έφθασαν στην πηγή, αλλά, δεν ήπιαν όσο νερό περίμεναν, δεχόμενοι την ισοφάριση στην εκπνοή, ίσως λόγω ( και ) απειρίας...

Καλύτερη επίδοση στο σκοράρισμα για την Ακαδημία από τον Κολλύρη με 8 γκολ, εξαιρετικός ο γκολκίπερ Μπεκιάρης σε μεγάλο διάστημα του παιχνιδιού.

Τα πεντάλεπτα :  1-2, 3-3, 3-6, 5-7, 5-11, 8-13 ( ημίχρονο ), 10-15, 12-16, 16-18, 18-22, 22-23, 24-24.

Διαιτητές : Βήτας-Σκλαβενίτης

Δίλεπτα :     5-2           Πέναλτυ :  8/8, 4/3

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ :   Πάλλης, Αικατερίνης 1, Φίλης, Γκίκας, Τυφτικίδης, Τασσόπουλος, Καραγκιοζίδης 9, Ξαγοράρης 2, Κάπης , Ν.Χατζηκωνσταντίνου , Α.Χατζηκωνσταντίνου 5, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 5, Κορομίχης , Ρουμελιώτης 2.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ :  Διαμαντόπουλος, Πάντος 7, Σαρικάς , Παναγιωταρόπουλος, Ανδριόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Γεωργίου 2, Αγγελακόπουλος, Ρουσσόπουλος 3, Γιαννακούρας, Θεοδωρογλάκης, Τόμοβιτς 4, Μπεκιάρης, Ευθυμίου, Κολλύρης 8 , Λάζαρης.