Νέα Ιωνία 8Χ8 ! - greekhandball.com

Νέα Ιωνία 8Χ8 !

Ασταμάτητη η Νέα Ιωνία, πέρασε και από το Καματερό, όπου επικράτησε με 30-16 σημειώνοντας την 8η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για την Α1 Εθνική Γυναικών.

Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, που έχουν άλλωστε διαφορετικές βλέψεις όπως και άλλο δείκτη εμπειρίας, αποτυπώθηκε από το ξεκίνημα του αγώνα και το αποτέλεσμα είχε διαφανεί από το ημίχρονο με το 15-6 υπέρ της φιλοξενούμενης, που είχε 11 διαφορετικές σκόρερς.

Τα πιο πολλά γκολ στο ματς, ωστόσο, τα πέτυχε η Ρούσσου του Καματερού, που έφθασε τα 6.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 3-5, 4-9, 5-11, 5-13, 6-15 (ημίχρονο), 8-18, 8-23, 10-25, 11-26, 13-27, 16-30.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή 1, Παπαδοπούλου, Καζάκη, Καραμάνου 2, Κόρατς, Κούρτη, Χριστοπούλου 1, Γεωργιάδου 3, Ψαριώτη 1, Ταλάντζη, Α. Βασιλείου 2, Σπυροπούλου, Ρούσσου 6, Τζαμάλη, Ανεστάκη.

ΟΦΝΙ (Ζιβούλοβιτς): Μ. Κεπεσίδου, Μανιά 3, Μουρατίδου 1, Ανδρίτσου 4, Κμίροβα 3, Κρνιτς 1, Καρέλα, Μακρή, Ν. Κεπεσίδου 5, Γιαννοπούλου 1, Ντιμτσούδη 1, Χαριτίδη 5, Νταβίντοβιτς 1, Νοροτσέα, Μυλωνά, Στουγιαννίδου 5.

Διαιτητές: Καρυδάκης- Γιακαλής, Δίλεπτα: 5-1, Πέναλτι: 6/5, 3/2