Με σερί 6-0 στο τέλος, το Κορωπί πήρε πόντο στην Πολιτεία - greekhandball.com

Με σερί 6-0 στο τέλος, το Κορωπί πήρε πόντο στην Πολιτεία

Η Πολιτεία προηγήθηκε με 18-12 στο 42΄  στο εντός έδρας παιχνίδι της για την Β΄Εθνική, σε βάρος του Παπασιδέρη Κορωπίου, αλλά, έμεινε για δεκαοκτώ  λεπτά δίχως γκολ, ισοφαρίσθηκε εντέλει σε 18-18 και έχασε την νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με ψυχραιμία, όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ και με πρώτο σκόρερ τον Προφή, έφθασαν στο θετικό αποτέλεσμα αποσπώντας τον πόντο της ισοπαλίας.

Πρώτος σκόρερ του ματς ο Μουρελάτος της Πολιτείας με 9 γκολ.

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 3-4, 5-5, 8-8, 10-9, 13-10 ( ημίχρονο ), 15-11, 17-12, 18-12, 18-14, 18-16, 18-18.

Διαιτητές : Δρακόπουλος-Παπαπαύλου

Δίλεπτα :   7-3                  Πέναλτυ : 0/0, 2/0

ΠΟΛΙΤΕΙΑ : Ξανθάκης 1, Ι.Ταυρόπουλος , Τερλεμές, Ξηρός, Τωμαδάκης. Δουνάκης 4, Κωνσταντέλλος, Μαραγκός 2, Μουρελάτος 9, Κορακίδης, Τηνιακός, Κάτρης 2, Θεοδώρου, Σ.Ταυρόπουλος.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ :  Γιάντσα, Τσιβρανίδης , Αλεξανδρής 2, Γ.Αναγνώστου 2, Κουμασίτης, Παγώνας 1, Παπαδόπουλος, Κουμαρινόπουλος, Προφής 6, Καραγιάννης, Κιούσης 1, Πανουργιάς, Ιβάν 1, Γκεμπαρόφσκι, Γε.Αναγνώστου 2, Σουρλαντζής 3.