Με Κουκουλά MVP δεύτερη νίκη για τον Ιωνικό Ν.Φ. ! - greekhandball.com

Με Κουκουλά MVP δεύτερη νίκη για τον Ιωνικό Ν.Φ. !

Με πολυτιμότερο παίκτη τον Αλέξανδρο Κουκουλά, ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας κατέβαλε με 32-29 την ΧΑΝΘ στο γήπεδο του και πέτυχε την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Ο Ιωνικός Ν.Φ. ξέφυγε στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, έφθασε σε διαφορά 7 γκολ στο 55΄με 30-23 και εντέλει πήρε τους πόντους της νίκης.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα με 9 τέρματα ο Παλάσκας, ο οποίος ευστόχησε και στα 6 πέναλτυ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι.

Η ΧΑΝΘ είχε ελλείψεις, καθώς απουσίασαν οι Καράγγελος, Κουκλοτίδης, Πάντζιος, Πετρίδης, Σαμαράς, Πουγιατσιάς.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 4-5, 7-6, 9-7, 12-10, 15-12 ( ημίχρονο ), 18-14, 22-17, 25-20, 26-21, 30-23, 32-29.

Διαιτητές : Πατιός-Τσιάνας

Δίλεπτα : 9-2, αποβολή με τρία δίλεπτα στο 59.03'' για τον Ταουσάνη, Πέναλτυ : 1/1, 6/6

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. : Κουκουλάς 7, Αϊβαλιώτης 3, Ταουσάνης 2, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης , Συγγάρης, Α.Βασιλείου , Χαντέλης 5, Ι.Βασιλείου 3, Μπούτος 3, Δεληχρήστος 1, Τρούλος, Μαντζόπουλος , Ελοζιέουα 3, Χελιώτης 2, Μπαλάσκας 3.

ΧΑΝΘ : Τσιρογιάννης 1, Παλάσκας 9, Σκούφας, Σαρηγιαννίδης 2, Σ.Σαράφης 5, Ανδρεαδάκης 2, Ιωαννίδης, Σ.Σαράφης 3, Δάϊος, Βαρδάκας 4, Γιαννακίδης, Μπίλιας, Παπαδόπουλος 2, Αγαθόνικος , Κυριακίδης 1, Φιλόσογλου.