Εκτός Ευρώπης ο ΠΑΟΚ με δεύτερη ήττα, παρά την προσπάθεια του - greekhandball.com

Εκτός Ευρώπης ο ΠΑΟΚ με δεύτερη ήττα, παρά την προσπάθεια του

Ο ΠΑΟΚ αποκλείσθηκε από το ΕΗF European Cup με δύο ήττες από την κροατική Σεσβέτ καθώς έπειτα από το 29-24 του πρώτου αγώνα, ηττήθηκε και στη Μίκρα με 27-21 γνώρισε ο ΠΑΟΚ που μετά το 29-24 του πρώτου αγώνα, έχασε και 27-21 στη Θεσσαλονίκη.

Αντεξε ένα ημίχρονο ο ΠΑΟΚ που προηγήθηκε στο 26΄ με 12-6 αλλά το ημίχρονο έκλεισε με 13-10 μετά την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων που πλησίασαν στα δύο γκολ στο 38΄ ( 16-14 ).

Με επιμέρους σκορ 9-1, η Σεσβέτ πέρασε μπροστά στο 51΄ με 23-17 καθώς δέχθηκε μόλις 1 γκολ σε 13 λεπτά από τον ΠΑΟΚ και εκεί κρίθηκαν, οριστικά, όλα.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 2, Τσαμουρίδης, Νικολαΐδης 1, Παπάζογλου 3,
Αποστόλου, Α. Τριανταφυλλίδης 5, Μοισίλοφ, Τσαναξίδης 3, Κουκμίσης 2, Καβουσανάκης 3, Δ. Τριανταφυλλίδης 1,  Λαδάκης 1, Τζωρτζίνης, Γιαβασίδης.

ΣΕΣΒΕΤ  (Ιβάντιτσα): Πέριτς, Κάπριτς 1, Τόπιτς 2, Ν. Γέλοβτσιτς 1, Τζ. Γέλοβτσιτς, Ραουζάν, Ντούμενσιτς 7, Πούριτς, Χρσάκ 4, Σούκερ 1, Ζάκιτς 1, Γκάβριτς 5, Ζόβακ, Στρκοβιτς 1, Φίνεκ , Λούκασετς 4.

Διαιτητές: Γιόντσεφ- Γιόντσεφ (Βουλγαρία). Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 3/1-3/3