''Μίλησε'' πάλι ο ''νόμος της Δράμας'' - greekhandball.com

''Μίλησε'' πάλι ο ''νόμος της Δράμας''

Με τους Παπαδόπουλο-Τόσκα να σημειώνουν 7 και 6 γκολ αντίστοιχα και να είναι οι πρώτοι σκόρερς της Δράμας στο γήπεδο της, κόντρα στον Ζαφειράκη Νάουσας, η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη επικράτησε με 29-26, πιο άνετα σε σχέση με ότι δείχνει το τελικό σκορ.
Η Δράμα παραμένει αήττητη εντός έδρας με 3 νίκες και 1 ισοπαλία σε 4 αγώνες.
Η διαφορά έφθασε ακόμα και τα 10 γκολ υπέρ της Δράμας, αλλά, με υπέρ του επιμέρους σκορ 10-3 στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο μαχητικός και πειθαρχημένος Ζαφειράκης περιόρισε την σε βάρος του διαφορά σε ένα ματς όπου ο πρώτος σκόρερ του Θεοδωρόπουλος αρκέσθηκε σε μόλις 3 τέρματα.
Τα πεντάλεπτα : 1-2, 4-3, 6-4, 9-6, 11-6, 16-9 ( ημίχρονο ), 19-10, 20-13, 24-13, 26-16, 27-20, 29-26.
Διαιτητές : Γράψας-Κυριάκου
Δίλεπτα :   6-3                Πέναλτυ :   3/1, 3/1
ΔΡΑΜΑ  86 :  Βασιλείου, Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραϊτης 4, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Τορνικίδης 1, Τόσκας 6, Παπαγεωργίου , Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Παπαδόπουλος 7, Ζιβούλοβιτς 4, Σίνα 1.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ :  Αθανασίου 1, Τσαγκέρας 3, Αποστολίδης 1, Μπουμπουλέντρας, Θεοδωρόπουλος 3, Μίλοβιτς 2, Λόλας 1, Βαφείδης 1, Τσάτσας 1, Μπιλιούρης, Μισαηλίδης 7, Μπόλας 2, Τζουβάρας, Ρότζιος, Λένος, Κανιζάϊ 4.