Ασταμάτητος ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών στην Α2 ! - greekhandball.com

Ασταμάτητος ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών στην Α2 !

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών είναι ακάθεκτος στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών και με 29-19 επικράτησε εντός έδρας του Βορέα Αλεξανδρούπολης, με πρώτη σκόρερ την Πατσάνη που σημείωσε 11 τέρματα.

Εως το 20΄ οι φιλοξενούμενες ήταν κοντά στο σκορ ( 8-6 προηγείτο τότε ο Μέγας Αλέξανδρος ), ωστόσο, σταδιακά και ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο εδραιώθηκε η επιτυχία της ομάδας των Γιαννιτσών που είχε περισσότερες λύσεις.

Τα πεντάλεπτα : 1-3, 3-4, 5-5, 8-6, 12-6, 13-9 ( ημίχρονο ), 15-11, 16-13, 18-14, 22-16, 26-17, 29-19.

Διαιτητές :  Μαυρίδης-Τομίδης

Δίλεπτα :   6-4        , Πέναλτυ : 5/2, 4/2

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ :  Πυριτίδου, Πλιόγκα 3, Αναστασίου 2, Ανδρονικίδου 3, Πατσάνη 11, Χειμώνα, Παπαδοπούλου 7, Καραμπατζάκη 2, Τομίδου 1, Πέγιου, Τρελοπούλου, Καλφοπούλου, Μαντζίρη, Δήμτση, Αϊβαζίδου.

ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ :  Μπαλασούδη, Νικόλοβα 5, Λαμπίδη 2, Ε.Καλαϊτζή, Ι.Καλαϊτζή 2, Βαφειάδου, Βαρσάμη 4, Κωτσιοπούλου 2, Σιαρβαρλή 1, Παπαδοπούλου, Καμποσιώρη 3.