Η Πολιτεία ''μίλησε'' τελευταία στο Κορωπί - greekhandball.com

Η Πολιτεία ''μίλησε'' τελευταία στο Κορωπί

Παπασιδέρης και Πολιτεία είχαν αμφίρροπη αναμέτρηση στο Κορωπί έως το 50΄ ( 12-12 ), αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 6-3 έφθασαν στη νίκη σε ματς με χαμηλό σκορ.

Αξιοσημείωτο ότι η Πολιτεία ανέβασε στροφές στο τέλος αν και είχε μόλις 9 παίκτες στη δύναμη της.

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 5-4, 7-4, 7-5, 8-7, 9-7 ( ημίχρονο ), 9-8, 9-9, 10-11, 12-12, 12-17, 15-18.

Διαιτητές : Βήτας-Μπράμου

Δίλεπτα :   2-3           Πέναλτυ : 1/0, 5/4

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ : Τσιβρανίδης, Μπαντουράκης 1, Καραγιάννης, Κιούσης, Καμαρινόπουλος 3, Ιβάν 1, Γιάντσα 4, Αναγνώστου 2, Σουρλαντζής 2, Ρισσάκης, Γκεμπαρόφσκι, Παγώνας, Πανουργιάς, Φακίνος , Παπαδόπουλος 2, Κουμασίτης.

ΠΟΛΙΤΕΙΑ : Ξανθάκης 1, Τηνιακός 4, Μουρελάτος 8, Ζέρβας , Κάτρης 3 , Δουνάκης 1, Ταυρόπουλος , Τερλεμές 1, Ξηρός.