Χαμόγελα για τον Φίλιππο που κατέβαλε τον Αρχέλαο - greekhandball.com

Χαμόγελα για τον Φίλιππο που κατέβαλε τον Αρχέλαο

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ματς της Α2 Εθνικής, Φίλιππου Βέροιας-Αρχέλαου Κατερίνης στο Φιλίππειο, με τον ''Βασιλιά'' να κερδίζει με 23-22.

Ωστόσο, από την αρχή, ο Φίλιππος είχε προβάδισμα 3-6 τερμάτων, το οποίο έχασε καθώς ο Αρχέλαος δέχθηκε μόλις 3 γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο και λίγο έλειψε να ''γυρίσει'' ολοκληρωτικά το ματς φθάνοντας σε θετικό αποτέλεσμα.

Κρέξης, Βλάχος και Διδασκάλου σημείωσαν 17 από τα 23 τέρματα του Φίλιππου, 10 γκολ για τον Αρχέλαο από τον Μαυρόπουλο που ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης.

Τα πεντάλεπτα : 3-1, 5-3, 8-5, 11-5, 12-8, 14-9 (ημίχρονο ), 16-13, 18-14, 20-16, 21-17, 22-20, 23-22.

Διαιτητές : Μαυρίδης-Κυριάκου

Δίλεπτα :   5-4        , Πέναλτυ :  5/5, 2/2

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ :  Βλάχος 6, Γραμματικόπουλος, Γεωργιάδης, Τσαμήτρος , Δεληγιάννης 1, Χατζηγεωργίου 3, Δεληχρήστος , Κούγιας 1, Χαντσαρίδης , Αμπρικίδης 1, Χατζημασούρας , Διδασκάλου 5, Κρέξης 6.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ :  Εξάρχου, Χατζηϊωαννίδης, Φουστάνης, Μανής, Κουλλόλλι, Τόνας, Ξώνης 1, Θυμιόπουλος 8, Ουσταμπασίδης , Εγγλέζος 2, Κωνσταντάκης , Κοσμίδης, Ξεφτέρης 1, Τσαβές, Μαυρόπουλος 10.