Καντάδα νίκης για τον Φαίακα, 18 λεπτά δίχως γκολ το Πανόραμα - greekhandball.com

Καντάδα νίκης για τον Φαίακα, 18 λεπτά δίχως γκολ το Πανόραμα

Με όπλο την εμπειρία που έχει ως ομάδα και την ατομική ποιότητα παικτών του, ο Φαίακας νίκησε 26-15 στην Κέρκυρα το Πανόραμα, σε ένα ματς της Α2 Εθνικής στο οποίο οι φιλοξενούμενοι έμειναν χωρίς γκολ στα τελευταία 18 λεπτά, όταν το σκορ από 22-15 πήγε 26-15.

Ο Φαίακας ήταν πολύ καλός στην άμυνα, λειτούργησε αρμονικά και δίκαια έφθασε στην επιτυχία κόντρα σε μία ομάδα που προσπαθεί να προσαρμοσθεί στην Α2, όπου ανέβηκε από την Β΄ Εθνική κι ασφαλώς θα θέλει τον χρόνο της.

Τα πεντάλεπτα : 1-1, 5-2, 7-4, 8-5, 10-5, 13-7 ( ημίχρονο ), 15-10, 16-12, 22-15, 25-15, 25-15, 26-15.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης.

Δίλεπτα : 2-1 ,  Πέναλτυ : 3/3, 3/2

ΦΑΙΑΚΑΣ :  Κακαφίκας 3, Πιτός , Προβατάς, Νάστος 1, Ανδριώτης, Ν.Δελλής, Κοσκινάς, Δημητρέλος, Ζέρβας 2, Κορακιανίτης 2, Κόντης 4, Δ.Δελλής 7, Τσιλιμπάρης, Κουλούρης, Ζέρβας 2, Τσίλης 5.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ : Μαμούρης 1, Βαρβισιώτης, Ντέμπος 3, Καρούσης 2, Παντόπουλος 6, Τσακωνιάτης, Μαυρίδης, Βακουφάρης 2, Μαραβέλιας 1, Ευστρατίου, Μηλιός, Μεγγίδης, Ξύνιας.