Νίκη για τον Ολυμπιακό επί της Πυλαίας, με 13άρι από Παπαδόπουλο-Βέμπερ - greekhandball.com

Νίκη για τον Ολυμπιακό επί της Πυλαίας, με 13άρι από Παπαδόπουλο-Βέμπερ

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 28-25 την Πυλαία στην Ηλιούπολη, σε αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Handball Premier, με 13 από τα τέρματα του να επιτυγχάνονται από τους Παπαδόπουλο ( 7 ) και Βέμπερ ( 6 ).

Στο πρώτο ημίχρονο η Πυλαία είχε μικρό προβάδισμα έως το 20΄, αλλά, το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ ισόπαλο στο 13-13.

Το πολύ καλό ξεκίνημα του Ολυμπιακού στην επανάληψη απέφερε επιμέρους σκορ 8-2 στο διάστημα 30'-40' και παρά την αντίδραση της Πυλαίας ( η οποία είχε ως πρώτο σκόρερ τον Κουκμίση με 9 τέρματα στο ενεργητικό του ), που πλησίασε σε 23-21 στο 50΄, η νίκη πήγε στους '' ερυθρόλευκους '' με το τελικό 28-25.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 3-5, 5-7, 8-9, 11-11, 13-13 ( ημίχρονο ), 18-14, 21-15, 21-17, 23-21, 26-23, 28-25.

Διαιτητές : Χαραλαμπίδης-Ζήσης.

Δίλεπτα : 4-4, Πέναλτυ : 3/3, 3/2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : Κοτανίδης, Νιοκάς 3, Καραμπουρνιώτης 3, Παπαβασίλης, Κανδύλας, Παπαδόπουλος 7, Δομπρής 1, Βέμπερ 6 , Πασσιάς 2, Μοντόρο, Λιόλιος, Σλαβούλιτσα 3, Οστρούτσκο, Γκραντάν 2, Μιχαηλίδης 1, Μπάουερ.

ΠΥΛΑΙΑ : Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης, Μανωλούδης 1, Τσαμεσίδης 4, Λαστσάκου 1, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 9, Παπαδόπουλος , Ορφανουδάκης, Μπάτζιος 1 , Αλεξανδρίδης 3, Κυριακίδης, Σιγγιρίδης, Κυριακού 4, Γιορανίδης 2, Αλατσατιανός.