Κυρίαρχος ο Απόλλων Σταυρούπολης επί του Φιλίππου Βέροιας - greekhandball.com

Κυρίαρχος ο Απόλλων Σταυρούπολης επί του Φιλίππου Βέροιας

Ο Απόλλων Σταυρούπολης επικράτησε εκτός έδρας με 25-31 του Φιλίππου Βέροιας, σε ματς για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ (2ος όμιλος) της Α2 Γυναικών.

Η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε το προβάδισμα μετά από το 5ο λεπτό, στο 25ο προηγούνταν με 8-11, όμως έως την λήξη του πρώτου μέρους πέτυχε ακόμα 3 τέρματα, χωρίς να δεχθεί κανένα και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 8-14.

Στην επανάληψη, ο Απόλλων Σταυρούπολης διηύρηνε την διαφορά, ήταν αποτελεσματικός στα ανασταλτικά του καθήκοντα και κυριάρχησε.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 25-31

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-6, 5-8, 7-8, 8-11, 8-14 (ημίχρονο), 11-18, 14-21, 16-23, 18-25, 21-29, 25-31

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Τσαγκερά 2, Σιώπη, Γιαννοπούλου 3, Σιαράφη 1, Βαλκαφώτη, Θεοδωρίδου, Νικολοπούλου 4, Ιωακειμίδου 4, Παπαδοπούλου 6, Παναγιωτίδου, Παπά 3, Τσαγκαρού 2, Γιακουμάκου, Σαρρηγιαννίδου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Χωρίκη, Ιωαννίδου 3, Μαυροοπούλου 4, Δημητρακούδη 3, Γιανικίδου Ζ., Γιαννικίδου Π., Αναγνωστοπούλου, Μιάρη, Κουρκουλάκη 11, Αρβανίτη 5, Πάντου 1, Καμπούρη, Ζερβού, Κατσουπάκη 1, Παπαναστασίου

Διαιτητές: Μαυρίδης-Κυριακού, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 2/2-3/3