Νίκη του Ορφέα Σουρωτής επί των Ελπίδων Αμυνταίου - greekhandball.com

Νίκη του Ορφέα Σουρωτής επί των Ελπίδων Αμυνταίου

Ο Ορφέας Σουρωτής επικράτησε εντός έδρας με 27-18 των Ελπίδων Αμυνταίου, σε ματς για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ (2ος όμιλος) της Α2 Γυναικών και έφτασε έτσι στις τέσσερις νίκες (μετράει ακόμα ένα ρεπό και μία ισοπαλία) στην Β' φάση του Πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι κυλούσε σε απόλυτη ισορροπία, γκολ-γκολ, στα πρώτα δέκα λεπτά. Στην συνέχεια, όμως, ο Ορφέας κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα, που απέκτησε και μετά το 20ο λεπτό μπόρεσε να απομακρυνθεί με 3-4 γκολ διαφορά από τους αντιπάλους του.

Στην επανάληψη, η φιλοξενούμενη ομάδα παρέμενε κοντά στο σκορ έως και το 40ο λεπτό, όμως ο Ορφέας από εκείνο το σημείο και μετά άρχισε να διευρύνει το προβάδισμά του και τελικά κυριάρχησε.

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 27-18

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-2, 4-3, 6-5, 10-6, 13-10 (ημίχρονο), 15-11, 16-12, 18-13, 21-15, 24-16, 27-18

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ: Αυγέρη 2, Τσολοζίδου, Εμμανουηλίδου 3, Ιωαννίδου 5, Ντουβαρτζή 3, Τσαναξίδου, Γαβριηλίδου, Χριστοδουλίδου 2, Κακαμούκα 3, Πουγαρίδου 2, Καρακώστα, Αναστασιάδου 7, Θεοδωρίδου, Μάστορου, Πιπερίδου

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ: Αντωνιάδου, Βασιλείου 6, Ηλεκτρίδου 1, Κακλίδου 2, Καπετανοπούλου, Κουτσουρίδου Σ., Κουτσουρίδου Α. 1, Μίτις 1, Μπουρή 2, Ντίνα 2, Πανταζή Π. 1, Παρχαρίδου 2, Πανταζή Σ.

Διαιτητές: Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 2/3-3/5