Ο Πανελλήνιος επικράτησε της Νέας Ιωνίας και «έκλεισε» με χαμόγελα την σεζόν - greekhandball.com

Ο Πανελλήνιος επικράτησε της Νέας Ιωνίας και «έκλεισε» με χαμόγελα την σεζόν

Εντός έδρας νίκη με 24-20 πανηγύρισε ο Πανελλήνιος με αντίπαλο την Νέα Ιωνία, σε ματς για την 6η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ (1ος όμιλος) της Α2 Ανδρών.

Η Νέα Ιωνία διατηρούσε το προβάδισμα, με μικρή διαφορά, μετά από το 5ο λεπτό έως και το 15ο. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα και πήραν το προβάδισμα (12-11 το ημίχρονο).

Στο δεύτερο μέρος, ο Πανελλήνιος συνέχισε να προηγείται με εύθραυστο σκορ, ωστόσο μετά από το 45ο λεπτό η διαφορά αυξήθηκε από την πλευρά του και εξασφάλισε τους δύο βαθμούς.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 24-20

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-5, 4-7, 8-8, 11-9, 12-11 (ημίχρονο), 13-12, 15-14, 17-15, 22-17, 23-18, 24-20

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Ρεπούλιας, Ζαφείρης, Κωστόπουλος 4, Ξανθόπουλος 3, Αναστασάκης, Παντελόπουλος, Βερτζώνης 1, Παπαδόπουλος-Βελλής, Καραμπέκιος, Νάκος 4, Μαυρομάτης, Οικονόμου 3, Ζιώγας, Καραγκιοζίδης 4, Βλαχοθανάσης, Αλικάκος 5

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Ξυχαλίδης, Ράμμος, Γκλαβόπουλος 3, Κούτσης, Τσακουλής 1, Δανέζης 7, Στεφάνι, Μπίλος, Μπένιας 1, Ιατρίδης 1, Γκουλής Ε., Κυριαζόγλου 1, Οικονόμου, Πατσιαβάς, Γκουλής Α., Αντωνόπουλος 6

Διαιτητές: Μερτινιάν-Λεφάκης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 3/3-1/2