Υπάρχει ελπίδα... - greekhandball.com

Υπάρχει ελπίδα...

Ομορφο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες της περιφέρειας, για την τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, στο κλειστό του Ιωνικού Ν.Φ., με νικητή τον Αλέξανδρο Αξιούπολης απέναντι στους Αμφικτύονες Λαμίας με 30-22.

Η Αξιούπολη ηττάτο μέχρι το 40΄ αλλά οι Αμφικτύονες δεν άντεξαν στη συνέχεια και στο τελευταίο δεκάλεπτο η νίκη πήγε, με διαφορά 8 γκολ μάλιστα, στον αντίπαλο τους που είχε τον πρώτο σκόρερ της συνάντησης, τον Κέφαλο με 11 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα 4-2.4-4,6-7,7-10,10-11,12-14 ( ημίχρονο ), 14-16,16-17,19-18,22-20,27-21,30-22.

Διαιτητές :  Λεφάκης-Καρυδάκης

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Καϊσίδης, Κέφαλος 11, Δημ.Θεοχαρίδης, Παπαρίδης 4, Θεοχ.Θεοχαρίδης, Καραγιάννης 6, Γουβιανάκης 1, Καισίδης 1, Τουλκερίδης 5, Δημ.Κουρούπης 1, Κουκλίδης, Αθανασιάδης, Ελ.Κουρούπης 1, Κουϊμτζίδης, Μέλλιος, Καρακασίδης.

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ : Παπαδούκας, Παπαγεωργίου 6, Ρούσος 2, Σιάππας 5, Καραγάτσιος 2, Πουγκακιώτης 3, Αργυρόπουλος, Γεωργαντάς 4, Ρένιος, Πιτσογιάννης, Τριανταφυλλόπουλος, Ζάρδας.