Κυρίαρχη η Ηλιούπολη 2006 με αντίπαλο τον Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων - greekhandball.com

Κυρίαρχη η Ηλιούπολη 2006 με αντίπαλο τον Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων

H Hλιούπολη 2006 επικράτησε εντός έδρας του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων με 31-15, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι οφ (1ος όμιλος) της Α2 Γυναικών.

Στο πρώτο πεντάλεπτο το σκορ ήταν 1-1 και από εκείνο το σημείο και μετά η γηπεδούχος ομάδα προηγούνταν συνεχώς. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Ηλιούπολη να έχει προβάδισμα πέντε γκολ (12-7).

Στο δεύτερο μισάωρο, η ομάδα της Ηλιούπολης διηύρηνε την διαφορά και έχοντας σε εξαιρετική 'μέρα την Τσιομίδου, που σημείωσε 15 τέρματα, κατέκτησε τους δύο βαθμούς.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006 - ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 31-15

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-1, 5-3, 7-4, 10-6, 12-7 (ημίχρονο), 14-7, 16-9, 20-12, 25-12, 27-14, 31-15

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006: Σιώρη, Τσιομίδου 15, Φοινικοπούλου 5, Λουρίδα, Ζουμπουνέλλη 3, Χούτου 1, Ποδηματά 1, Αμπατζή, Υφαντή, Χατζηλιάδου, Παπανδρέου 2, Καραγρηγορίου, Ξιανάρι, Δημητρίου, Παπαγιαννοπούλου 4

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Παράσχη Α. 1, Καρύδη 2, Κούνουπα 3, Παράσχη Μ., Δημακέα, Χατζηαργυρού 3, Πλώτα, Κοσιφίδου 1, Μπαράκου 1, Τσιαμάνη 1, Γιαννακούρα 1, Βαμβακά, Κουτελιέρη, Μεγαρίτη 2, Ρούππα

Διαιτητές: Λεφάκης-Ψύλλος, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 5/6-2/4