Ο Λοΐζος αντικατέστησε τον Μπουκοβίνα για την εκτέλεση του πέναλτι

44% (8/18) ποσοστό επιτυχίας έχει μέχρι τώρα ο Μπουκοβίνας

4/7 έχει ο Χαμίντοβιτς, που είναι ο πρώτος σκόρερ της Βοσνίας

4/5 έχει ο Μπόσκος, που είναι ο πρώτος σκόρερ της Εθνικής μας

Λήξη πρώτου ημιχρόνου (10-12)

Mετά από το 2-4, που είχε επιτευχθεί και πάλι με τέρμα του Μπόσκου, η Εθνική μας προηγείται ξανά με δύο τέρματα διαφορά

10-9 Χέρτσεγκ

«Είναι σημαντικό να προηγούμαστε στο ημίχρονο, επτά λεπτά ακόμα, θα τρέξουμε», τόνισε ο προπονητής της Εθνικής, Γιώργος Ζαραβίνας

Τάιμ άουτ ζήτησε η Βοσνία/Ερζεγοβίνη (22:39)

Οριζόντιο δοκάρι από τον Μιχαηλίδη

Η Εθνική μας ελέγχει τον ρυθμό και μετά από το 2-1 δεν έχει βρεθεί ξανά πίσω στο σκορ

9-9 Όβτσινα

8-9 Τζηράς (20:33, πέναλτι)

Όπως στο 2ο λεπτό, έτσι και τώρα, παίκτης της Βοσνίας/Ερζεγοβίνης χρεώθηκε με δίλεπτη και αμέσως μετά ο Λιάπης αποβλήθηκε επίσης με δίλεπτη, γεγονός που στέρησε το αριθμητικό πλεονέκτημα από την Γαλανόλευκη.

4-4 Χαμίντοβιτς (13:06)

O Mάλλιος, αν και οι γηπεδούχοι προσπαθούν να τον περιορίσουν, παραμένει ο κινητήριος μοχλός της Εθνικής μας στις επιθετικές προσπάθειές της. Ο αρχηγός της Γαλανόλευκης είχε πετύχει 13 τέρματα την Τετάρτη απέναντι στους Βόσνιους.

Ο Μπουκοβίνας απέκρουσε την μπάλα, μετά από εκτέλεση πέναλτι του Όβτσινα, στο 09:35

Ξεκίνησε η παρουσίαση των δύο ομάδων

ΕΛΛΑΔΑ (Ζαραβίνας): Κωστακίδης, Μπόσκος, Λιάπης, Μυλωνάς, Μάλλιος, Λοΐζος, Μιχαηλίδης, Μπουκοβίνας, Παπαβασίλης, Καραμπουρνιώτης, Δομπρής, Τζηράς, Κανδύλας, Ηλιόπουλος, Κρητικός, Αραμπατζής

BΟΣΝΙΑ/ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ (Κόλινα): Bούκτσιτς, Όβτσινα, Χέρτσεγκ, Κάντριτς, Μπούριτς, Χάσελιτς, Αχμετάσεβιτς, Χαμίντοβιτς, Σόλιτς, Βέγκαρ, Κέσκιτς, Πέριτς, Νταβίντοβιτς, Γιοζίνοβιτς, Γκράτζιαν, Μούχοβιτς

H ελληνική ομάδα, για να προκριθεί στον τελικό γύρο των πλέι οφ (εκεί, εφόσον προκριθεί, θα συναντήσει το Μαυροβούνιο, στις 13 και 16 Απριλίου), χρειάζεται νίκη ή ισοπαλία ή ακόμα και ήττα έως 6 γκολ διαφορά. Αν το αντιπροσωπευτικό συγκρότημά μας σημειώσει 18 ή και περισσότερα γκολ, προκρίνεται ακόμα και με ήττα έως 7 τέρματα.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε ζωντανό χρόνο την πολύ κρίσιμη αναμέτρηση, Βοσνία/Ερζεγοβίνη - Ελλάδα, για την πρώτη φάση των πλέι οφ του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος 2023. Η Εθνική Ανδρών της χώρας μας είχε επικρατήσει 24-17 την Τετάρτη (16/03), στην Χαλκίδα.