Ισοπαλία στην Ξάνθη μεταξύ Ασπίδας και Αρχέλαου Κατερίνης - greekhandball.com

Ισοπαλία στην Ξάνθη μεταξύ Ασπίδας και Αρχέλαου Κατερίνης

Ισοπαλία, 26-26, έληξε η αναμέτρηση, Ασπίδα Ξάνθης - Αρχέλαος Κατερίνης, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β' φάσης της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος, θέσεις 7-10). Αυτός μάλιστα ήταν ο πρώτος βαθμός των αποψινών γηπεδούχων στην δεύτερη φάση.

Ο Αρχέλαος προηγούνταν στα πρώτα 15 λεπτά, όμως η Ασπίδα ισορρόπησε και πήρε στην συνέχεια το προβάδισμα (8-7 στο 20ο λεπτό). Παρ' όλα αυτά, στο ημίχρονο το σκορ ήταν 11-11.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Ξάνθης είχε το προβάδισμα στα πρώτα 10 λεπτά, οι Κατερινιώτες ισοφάρισαν και ανέλαβαν τα ηνία (20-21 στο 50ο λεπτό), όμως τελικά τα δύο σύνολα κατέκτησαν από έναν πόντο.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 26-26

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-5, 5-6, 8-7, 10-8, 11-11 (ημίχρονο), 13-12, 17-16, 19-19, 20-21, 23-23, 26-26

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Αγαθόνικος 8, Βασιλακόπουλος, Θεοδωρόπουλος 8, Λευθέρης, Μαρκοπουλιώτης 2, Μόσχος, Μπέτζιος, Ναθαναηλίδης 3, Νικολαΐδης, Σαλήογλου 1, Φραγκούλης 3, Χασμάς

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Κοσμίδης, Μάνης, Σαϊδές, Ξεφτέρης, Χαραλαμπίδης 2, Θυμιόπουλος 4, Καραδήμος 1, Σκούφας 5, Εγγλέζος 1, Θεοφανίδης 1, Λάμπρου, Καϊμακάμης 12

Διαιτητές: Σαπανίδης - Ηλιάδης, Δίλεπτα: 3-7 (Κόκκινη: Καϊμακάμης, 59:02, τρίτη δίλεπτη)