Yποσχέσεις από Δούκα και ΑΕΚ, νίκη Δούκα στους Παμπαίδες - greekhandball.com

Yποσχέσεις από Δούκα και ΑΕΚ, νίκη Δούκα στους Παμπαίδες

Ο Δούκας νίκησε με 25-23 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ σε αναμέτρηση για το πρωτάθλημα Παμπαίδων Α της ΕΣΧΑ.

Η Ενωση προηγήθηκε με 22-21 πέντε λεπτά πριν το τέλος, αν και ακολουθούσε στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τον αντίπαλο του.

Καλό παιχνίδι, το οποίο κρίθηκε στο τέλος, στις λεπτομέρειες.

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 5-8, 9-11, 10-12, 11-15 (ημίχρονο ), 13-18, 17-20, 19-20, 22-21, 23-25.

ΑΕΚ (Αλβανός): Κωνσταντόπουλος 2, Μαυρίδης, Ματαραγκάς 4, Σταματάκης, Μουτάφης, Αναριτσογιάννος, Παππάς, Χατζημικές, Καρκαλέτσης, Τσίμπουρλας 2, Παπασπύρου, Γύζης 7, Καρίκας, Χωρεμιώτης, Πατρώνης 4, Σότο-Γκονζάλες 4.

ΔΟΥΚΑΣ  (Τσαβδαρίδης): Καρέλης, Λάππας 7, Γιάντσης 5, Μπονέλης 1, Κολεζάκης 1, Σκουλικάρης 4, Λαδακάκος Δ. 3, Γεραγωτέλης 2, Τασσόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσαλίκης, Λαδακάκος Κ., Κοτόπουλος 1, Μαριδάκης 1, Χαλίλ-Μαυρικάκης, Σταθόπουλος, Καραμέρος.

Διαιτητής: Μπράμου. Δίλεπτες: 0-2. Πέναλτι: 2/2-2/3.