Ο ΓΣ Παπασιδέρης... πέρασε από το Ναύπλιο - greekhandball.com

Ο ΓΣ Παπασιδέρης... πέρασε από το Ναύπλιο

Ο ΓΣ Παπασιδέρης επικράτησε στο... νήμα του Πολυνίκη Ναυπλίου, εκτός έδρας, με 24-25, στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος-Α' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ έως και το 20ο λεπτό, στην συνέχεια ισοφαρίστηκαν και ο ΓΣ Παπασιδέρης ανέλαβε ακολούθως τα ηνία, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 13-14. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν ελαφρύ προβάδισμα, ο Πολυνίκης Ναυπλίου έφερε το ματς στα ίσα, πίεζε, όμως το σύνολο του Κορωπίου δεν επέτρεψε στην αντίπαλη ομάδα να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ 24-25

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-5, 8-6, 11-9, 12-12, 13-14 (ημίχρονο), 15-15, 17-18, 18-18, 19-20, 20-23, 24-25

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Κάζας, Αϊβαλιώτης, Ρουμελιώτης 4, Ρόντος 3, Αρσενόπουλος 9, Βαρδάκας 2, Μιχαλάκης, Αρζόγλου 1, Παπαδόπουλος, Τοπάλι, Σχοινοχωρίτης 2, Μάλαμος 3, Τσεχαγιάς, Κοσυβάς

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: Τσιβρανίδης, Νομικός 8, Σουρλάντζης, Βλαχάκης, Μπαντουράκης, Αλεξανδρής, Φακίνος, Βλάχος 8, Πρόφης 6, Παύλου, Γκεμπαρόφσκι, Καββάλος, Παγώνας, Δεληκούρας 1, Γιαννακούρας 2

Διαιτητές: Μπράμου-Ψύλλος, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 4/4-6/7