Η Πολιτεία '' πλήγωσε '' τον Εσπερο... - greekhandball.com

Η Πολιτεία '' πλήγωσε '' τον Εσπερο...

Η Πολιτεία έβαλε  στο πρώτο ημίχρονο ( όταν προηγήθηκε 15-8 ) γερές βάσεις για την νίκη της σε βάρος του Εσπερου Καλλιθέας και εντέλει έφθασε στην επικράτηση με 22-18.

Στον αγώνα που έγινε για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής, η Πολιτεία είχε ως πρώτο σκόρερ τον Μουρελάτο με 9 τέρματα στο ενεργητικό του ενώ ο Εσπερος πλήρωσε την φτωχή παραγωγικότητα του στο σκοράρισμα, καθώς ειδικά από το 20΄ έως το 45΄ σημείωσε μόλις 7 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα : 2-0, 5-1, 8-2, 10-5, 12-7, 15-8 ( ημίχρονο ), 15-9, 16-11, 16-12, 17-14, 20-16, 22-18.

Διαιτητές : Ψύλλος- Γιακαλής.

ΠΟΛΙΤΕΙΑ :Τηνιακός, Ρουμελιώτης, Στεφανίτσης 3, Θεοδώρου, Βασιλείου 1, Ξηρός , Ταυρόπουλος , Ζέρβας, Κάτρης 5, Δουνάκης 2, Μουρελάτος 9, Τερλεμές 1, Κωνσταντέλλος 1.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ :Αρβανιτίδης 3, Πολύμερος 3, Αντωνιάδης, Παναγόπουλος, Πριόβολος, Τσέλιος 1, Δελαπόρτας 1, Παπάζογλου , Καύκουλας 4, Τυμπάμπογλου, Πανταζής, Ταυρόπουλος 6.