Ισοπαλία στην Πάτρα μεταξύ Ακαδημίας και Πανελληνίου - greekhandball.com

Ισοπαλία στην Πάτρα μεταξύ Ακαδημίας και Πανελληνίου

Ισοπαλία (26-26) έληξε η εξ αναβολής αναμέτρηση, Ακαδημία Πάτρας-Πανελλήνιος, για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος).

Ο Πανελλήνιος προηγούνταν στα πρώτα λεπτά του αγώνα, οι Πατρινοί ισοφάρισαν στην συνέχεια, όμως στο 15ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν ξανά το προβάδισμα (7-8), το οποίο διατήρησαν έως το φινάλε του πρώτου μισαώρου, που ολοκληρώθηκε με σκορ 12-17.

Στο 45ο λεπτό ο Πανελλήνιος βρισκόταν ακόμα μπροστά στο σκορ με 20-21, όμως η ομάδα του Γιάννη Παπαγιαννόπουλου έκανε την ανατροπή. Στο 50ο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 23-21 και στο 55ο λεπτό με 25-24, ωστόσο οι Κυανόλευκοι κατάφεραν να κατακτήσουν τελικά τον βαθμό.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 26-26

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 5-5, 7-8, 8-12, 10-12, 12-17 (ημίχρονο), 14-19, 18-19, 20-21, 23-21, 25-24, 26-26

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Πάντος, Τρίγγος, Παπαγιαννόπουλος Χ. 5, Γουβής, Παπαγιαννόπουλος Α. 2, Γεωργίου 6, Γιάγκος, Ανδριόπουλος, Ρουσσόπουλος 4, Παπακωστόπουλος, Τόμοβιτς 3, Σμυρνιώτης 1, Μπεκιάρης-Σαχουλής, Ευθυμίου, Κολλύρης 5

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Ζαφείρης, Κωστόπουλος 3, Ξανθόπουλος 3, Αναστασάκης, Παντελόπουλος, Βερτζώνης, Μαρινάκης 1, Βλαχοθανάσης, Καραμπέκιος, Νάκος 5, Μαυρομάτης, Οικονόμου, Ζιώγας 1, Καραγκιοζίδης 9, Αλικάκος 4

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/4-6/6

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

«Στο 19:47 του αγώνα τραυματίστηκε και αποχώρησε με το ΕΚΑΒ για το νοσοκομείο ο αθλητής Μαρινάκης Ιωάννης. Με την λήξη του αγώνα πληροφορηθήκαμε από τον υπεύθυνο συνοδό της β' ομάδας ότι δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες στο νοσοκομείο ''Αγ. Ανδρέας'' και είναι καλά στην υγεία του».