Όγδοη διαδοχική νίκη για τον Απόλλωνα Σταυρούπολης - greekhandball.com

Όγδοη διαδοχική νίκη για τον Απόλλωνα Σταυρούπολης

Την όγδοη διαδοχική του νίκη πανηγύρισε ο Απόλλων Σταυρούπολης, που επικράτησε με 26-19 του Βορέα Αλεξανδρούπολης για την 9η και τελευταία αγωνιστική της Α' φάσης της Α2 Γυναικών (2ος όμιλος-Γ' υποόμιλος).

Η γηπεδούχος ομάδα πήρε το προβάδισμα στο 15ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 11-7. Στην επανάληψη, διηύρηνε την διαφορά και τελικά κυριάρχησε.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 26-19

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 5-4, 6-5, 9-6, 11-7 (ημίχρονο), 14-8, 17-10, 18-13, 23-14, 25-18, 26-19

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαναστασίου, Κατσουλάκη 2, Ιωαννίδου 1, Πάντου 1, Καμπούρη, Πανικίδου Ζ. 2, Πανικίδου Π. 2, Κουρκουλάκη 5, Χωρίκη, Αναγνωστοπούλου, Μακροπούλου 6, Σερεσλή, Δημητρακούδη 4, Μιάρη, Αρβανίτη 3

ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Μπαλασούδη, Παντίδου, Νικόλοβα 4, Καλατζή 5, Λαμπίδη 4, Αραπίδου, Παρασκάκη, Σαράτση, Καμποσιώρη, Μελισσίδη 3, Παπαδοπούλου, Σεϊτλάρι 1, Μητρουλάκη, Βαφειάδου 2

Διαιτητές: Τορνικίδης - Βελάνη, Δίλεπτα: 0-1, Πέναλτι: 4/6-4/5