Νίκη μ' ένα γκολ διαφορά για τον Άρη Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Νίκη μ' ένα γκολ διαφορά για τον Άρη Θεσσαλονίκης

Νίκη στο νήμα πέτυχε ο Άρης Θεσσαλονίκης, ο οποίος επικράτησε στην έδρα του με 21-20 του Ορφέα Σουρωτής, σε ματς για την 9η και τελευταία αγωνιστική της Α' φάσης της Α2 Γυναικών (2ος όμιλος-Γ' υποόμιλος).

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και η φιλοξενούμενη ομάδα είχε ελαφρύ προβάδισμα. Στο ημίχρονο, μάλιστα, προηγούνταν με 9-10. Στην επανάληψη, ο Άρης ανέλαβε τα ηνία ήδη από τα πρώτα λεπτά, μέχρι το φινάλε βρισκόταν σε θέση οδηγού και τελικά επιβλήθηκε των αντιπάλων του.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ 21-20

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 4-5, 7-7, 8-8, 9-10 (ημίχρονο), 12-11, 15-13, 16-14, 17-16, 19-17, 21-20

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μουρουζίδου, Νικολάου 2, Ντόγκα 1, Μανωλούδα 4, Μπέκου, Παραστατίδου 6, Γκάμπουρα 1, Πνευματικού, Παπαγεωργίου 1, Κατσούνη 6, Κατσάρκα

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ: Αυγέρη 1, Τσολοζίδου, Εμμανουηλίδου, Ντουβαρτζή 3, Τσαναξίδου Α., Γαβριηλίδου 2, Χριστολουλίδου 1, Κακαμούκα 3, Πουγαρίδου, Αναστασιάδου 10, Θεοδωρίδου, Τσαναξίδου Μ.

Διαιτητές: Βαγγελτζίκη - Βελάνη, Δίλεπτα: 2-2 (Kόκκινη: Πουγαρίδου, 52:56), Πέναλτι: 1/2-3/3